ایام محرم 1398
1396/11/18 11:15:00
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

منابع صندوق کارآفرینی برای پرداخت وام اشتغال به جوانان کفایت نمی کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم تقویت منابع مالی برای پرداخت وام اشتغال به جوانان تاکید کرد.
منابع صندوق کارآفرینی برای پرداخت وام اشتغال به جوانان کفایت نمی کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم تقویت منابع مالی برای پرداخت وام اشتغال به جوانان تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104587826597.jpg منابع,صندوق,کارآفرینی,برای,پرداخت,وام,اشتغال,به,جوانان,کفایت,نمی,کند Icana

سید‌ناصر موسوی‌لارگانی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص وضعیت ارائه وام اشتغال جوانان گفت:در چند سال گذشته ساز و کاری برای ارائه وام اشتغالزایی به جوانان وجود داشت که تسهیلات اشتغالزایی از طریق صندوق مهر امام رضا (علیه السلام) و صندوق کارآفرینی امید به متقاضیان پرداخت شود.   

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:وام های اشتغالزایی مذکور، از پنج تا 100 میلیون تومان بود که برای بخشی از متقاضیان اشتغال ایجاد کرد اما در حال حاضر روند پرداخت وام اشتغالزایی از طریق صندوق کارآفرینی با روند کُند انجام می شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود:یکی از دلایلی که باعث شده از سوی صندوق کارآفرینی با روند کُند تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شود، این است که از سوی دولت منابع صندوق کارآفرینی تقویت نشده و منابع این صندوق با بازگشت اقساط وام سال های گذشته تامین می شود.

مشکل بخشی از جوانان با وام های 20 الی 30 میلیون تومانی حل می شود

موسوی لارگانی تصریح کرد:باید توجه داشت بخشی از جوانان با وام های 20 الی 30 میلیون تومانی می توانند اشتغالزایی برای خود داشته باشند، بنابراین باید روند ارائه وام های مذکور از طریق صندوق کارآفرینی ادامه پیدا می کرد.

وی ادامه داد:در زمینه ایجاد اشتغال پایدار کاری قابل توجهی در کشور صورت نگرفته است بنابراین باید حداقل امکان ارائه وام های اشتغالزایی فراهم باشد تا حداقل به تقاضای بخشی از  جوانان جویای کار پاسخ داده شود.دولت باید از تمامی ظرفیت ها برای حمایت از صندوق کارآفرینی امید، حمایت کند متاسفانه در لایحه بودجه سال 97 به موضوع حمایت از صندوق، توجه خاصی نشده است.   

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:مصوبه ای در خصوص برداشت از صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری برای اشتغالزایی در روستاها وجود داشته است که می توان از ظرفیت این صندوق برای تقویت منابع صندوق کارآفرینی داشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet