ایام محرم 1398
1396/11/16 17:05:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ستاری:

نفوذ استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی می تواند زمینه ساز تحول کشور باشد

معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور گفت: نفوذ استارتاپها و شرکت‌های دانش‌بنیان، ورود دانش و فناوری تلفیق شده با نوآوری دانشگاهیان خلاق، می‌تواند ضمن حل مشکلات کشاورزی زمینه‌ساز توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و درآمد بالا در این حوزه باشد.
نفوذ استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی می تواند زمینه ساز تحول کشور باشد معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور گفت: نفوذ استارتاپها و شرکت‌های دانش‌بنیان، ورود دانش و فناوری تلفیق شده با نوآوری دانشگاهیان خلاق، می‌تواند ضمن حل مشکلات کشاورزی زمینه‌ساز توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و درآمد بالا در این حوزه باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801106601354934.jpg نفوذ,استارتاپ,ها,و,شرکت,های,دانش,بنیان,در,حوزه,کشاورزی,می,تواند,زمینه,ساز,تحول,کشور,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سورنا ستاری روز دوشنبه، 16 بهمن ماه در بازدید از پردیس کشاورزی دانشگاه تهران و در جمع اساتید و دانشگاهیان استان البرز  با بیان اینکه نفوذ استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی می‌تواند زمینه‌ساز تحول کشور باشد، اظهار کرد: اهمیت بالای حوزه کشاورزی و ظرفیت بالقوه این عرصه در شکل گیری کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپی می‌تواند تحول ساختاری در حوزه‌های کاربردی و رشد اقتصاد دانش‌بنیان کشور را بر مبنای زیست‌بوم کارآفرینی محقق کند.

وی افزود: نفوذ دانش و فناوری به کشاورزی، تغییر نگاه به پژوهش و تلفیق آن با نوآوری جوانان تحصیلکرده می‌تواند حوزه کشاورزی را متحول کند.

ستاری بیان اینکه چالش‌های جدی در حوزه آب و منابع طبیعی بر پایه پژوهش‌های اجرایی حمایت شده توسط بخش خصوصی حل می‌شود، عنوان کرد: در حوزه آب و منابع طبیعی مشکلات جدی وجود دارد که مهمترین علت آن نبود دانش اجرایی است، جراحی با  دخالت سرمایه‌گذاری دولتی ایجاد نمی‌شود و راه مبتنی بر پژوهش که بتوانند مشکلات جامعه را حل کنند و راه حل محور باشند، از مسیر حضور بخش خصوصی، نقش‌آفرینی کسب و کارهای خلاق دانش‌بنیان محقق می‌شود چراکه این شرکتها بر اساس نیاز واقعی و توانمندی موجود و بر اساس اولویت‌های جدی کشور شکل می‌گیرند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان تغییر رویکردهای متداول دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور در حوزه پژوهش‌های کاربردی و تجاری را یادآور شد و افزود: دانشگاه‌ها با اصلاح رویکردهای متداول و مشارکت استارتاپ‌ها و شرکتهای دانش‌بنیان ایجاد شده به دست دانشجویان خلاق می‌توانند با تامین بودجه‌های توسعه‌ای و پژوهشی، راه پژوهش‌های بنیادی و کاربردی و حل مشکلات جامعه به دست کسب و کارهای خلاق و دانشگاهیان را هموار کنند.

وی خاطر نشان کرد: حل مشکلات کشاورزی، آب و تامین آینده کشاورزی کشور در گرو توجه به دانش و نوآوری دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، توجه به خلاقیت و اهمیت دادن به نوآوری جوانان تحصیل کرده و ایجاد محیط مساعد برای شکل‌گیری کسب‌وکارهای آنان است.

به گزارش ایسنا؛ در این نشست جمعی از فعالان فناور و دانش بنیان حوزه کشاورزی و محیط زیست، اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران و پژوهشگران فعال در حوزه منابع طبیعی و کشاورزی دغدغه‌ها، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در میان گذاشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet