ایام محرم 1398
1396/11/17 08:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

پیگیری حل مشکلات صندوق‌های بازنشستگی /روایت علی مطهری از به وقت شام/ افزایش معافیت مالیاتی حقوق‌ها تا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
پیگیری حل مشکلات صندوق‌های بازنشستگی /روایت علی مطهری از به وقت شام/ افزایش معافیت مالیاتی حقوق‌ها تا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201802106320620733.jpg پیگیری,حل,مشکلات,صندوق‌های,بازنشستگی,/روایت,علی,مطهری,از,به,وقت,شام/,افزایش,معافیت,مالیاتی,حقوق‌ها,تا,۲,میلیون,و,۳۰۰,هزار,تومان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در آخرین پست اینستاگرامی خود مطرح کرد:

-برای کاهش مشکلات صندوق‌های بازنشستگی در مجلس تلاش می‌کنیم.
-بی‌عدالتی در مکانیسم پرداخت‌ها وجود دارد.
 -برای بنده به عنوان یک سیاست گذار قابل قبول نیست یک پزشک ۵۰ میلیون در آمد داشته باشد و یک بازنشسته یک میلیون تومان حقوق بگیرد. البته برای همان پزشک هم سقف گذاشته‌اند.
-ما بازنشستگان را درک می‌کنیم و به دنبال حل مشکلات آنها هستیم.

 

 

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: فیلم سینمایی «به وقت شام» را دیدم. از نظر فنی و جلوه‌های ویژه در سطح خوبی بود. تفکر و ایدئولوژی داعش را برای بیننده روشن می‌کرد. همین طور خطر آنها را برای دنیای اسلام و کل جهان آشکار می‌کرد و اساساً انسان را به فکر فرو می‌بُرد که چگونه چنین گروهی که شاید اکثر آنها به راه خود ایمان دارند در دنیای اسلام پدید آمد. قبلاً فکر می‌کردیم پیدایش خوارج در صدر اسلام امر غریبی بوده ولی امروز با پیدایش داعش، دیگر ظهور خوارج در زمان علی علیه‌السلام عجیب به نظر نمی‌رسد. 

از سوی دیگر این فیلم فداکاری ها و مجاهدت های مجاهدان ایرانی و افغانی و پاکستانی و لبنانی و مدافعان حرم را به خوبی تصویر کرده است که انسان را از بینش قوی و شجاعت آنها به اعجاب وا می‌دارد. نفوذ غربی‌ها در داعش نیز در این فیلم به خوبی نمایش داده شده است. این فیلم آن اصل کلی مورد تأکید استاد شهید مطهری را خوب تجسم کرده است که همیشه مقدسان نادان ابزار دست منافقان زیرک واقع می‌شوند و به اسلام ضربه می‌زنند. باید از جناب آقای حاتمی‌کیا و همکارانش تشکر ویژه کرد. 

 

 

غلامرضا تاجگردون رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با انتشار تصویر زیر اظهار داشت: یکی از پربحث ترین مصوبات تلفیق با یک کشمکش جدی تصویب شد. معافیت مالیاتی به دو میلیون و سیصدهزار تومان افزایش پیدا کرد و طبقات بالاتر درامدی به شکل پلکانی مالیات بیشتری پرداخت کنند. اگر رشد درامد حقوق طبقات پایین هم انچنانکه که در تلفیق مصوب کردیم به تصویب برسد کمک خوبی به افراد با درامد پایین خواهد شد.

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، گزارشی از در حال ساخت و تکمیل اندیمشک ارائه داد.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پست زیر نوشت: امروز مهمانی داشتم که در وصفش هر چه بگویم حق مطلب را شاید نتوانم ادا کنم با ایشان در فضای مجازی آشنا شده بودم و چند وقت پیش هم در محلی ایشان را دیدم و شماره ای رد و بدل شد خلاصه امروز بمن افتخار داد و دعوتم را پذیرفت و نماز و ناهار به مجلس آمد ایشان حجت الاسلام والمسلمین محمد علی آهنگران فرزند حاج صادق آهنگران مداح حماسی هشت سال دفاع مقدس بود .واقعا امروز از اینگونه روحانی که بتواند سریع ارتباط برقرار کند کم داریم در صورتیکه بشدت جامعه ما نیاز دارد! دافعه نداشت هر چه بود جاذبه بود .از اینکه نمازخانه کارمندان مجلس و ناهار خوری اش با کارمندان مجزا بود اعتراض داشت و انصافا حق هم داشت خدایی خیلی از شعارهایمان تغییر کرده و دیگر مثل اوایل انقلاب نیستیم و اهل دکان ! شده ایم بنظرم صادقانه بگویم باید گرد و غبارهایی که بر رویمان نشسته بزداییم و قدری دنیا را رها کنیم.

 

 

وی همچنین تصاویری از حضورش در محل برگزاری مسابقات لیگ والیبال گیلان و مراسم افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در رشت منتشر کرد.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس شوراى اسلامى، در صفحه شخصی اش نوشت: خبر شهادت حاج مصطفی علمدار خاطره‌ی عظمت و مجد شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی را بار دیگر در اذهان و خاطره ها زنده کرد.
شهید حاج مصطفی علمدار که مردی از قافله‌ی شهدای صادق و جوانمردان پاکدامن و وارسته‌ی شهر و دیارمان بود،
به یاران مجاهد و حماسه آفرینانی که در والفجر هشت، حماسه آزاد سازی فاو و جای جای جبهه‌ی غرب و جنوب، تمام هستی خود را ایثار کردند، پیوست.
به روح شهدای پاک باخته‌ی جنگ تحمیلی شهید حاج مصطفی علمدار و خانواده‌هایی که مفتخر به نام بلند ایثار و شهادت هستند درود می‌فرستم و برای آن ارواح طیبه طلب حشر با ارواح قدسی شهدای کربلا از درگاه خداوند متعال خواستارم. 
آنچه که برای بنده از حیات طیبه‌ی شهید والامقام حاج مصطفی علمدار درس آموز و اثرگذار بوده، بیش از همه نشاط عارفانه و روح معلمی توامان با امید در سالهای رنج و درد جانبازی بوده است که به یقین نشات گرفته از جان مایه‌ی نفس غالب آن شهید گرانقدر بوده است .
به محضر خانواده محترم علمدار، همسر گرانقدر و صبورش و مجموعه عزیزان هم‌رزم عروج حاج مصطفی علمدار را تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم.

 

 

پروانه سلحشوری رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، از  دیدار ۲۲تن از اعضای خانواده‌های جانباختگان سانچی با این فراکسیون خبر داد. وی در این خصوص نوشت: این نشست پیرو درخواست خانواده جانباختگان سانچی برای دیدار با اعضای این فراکسیون برگزار شد. خانواده جانباختگان سانچی به منظور پیگیری وضعیت اجساد این حادثه در فراکسیون زنان حضور یافتند. توجه به این مهم و در پی آن پیگیری مطالبات این خانواده‌ها حداقل کاری بود که می‌توانستیم برای آنها انجام دهیم، ضمن اینکه اگر بتوانیم کمکی برای کاهش آلام آنها انجام دهیم به طور قطع کوتاهی نخواهیم کرد. بعد از جلسه این موضوع در سایر کمیسیون‌های مربوطه پیگیری خواهد شد.

 

 

سیدحسین افضلی نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی، از پیگیری در خصوص  اخذ ردیف بودجه جهت محور اقلید درودزن و  وضعیت مجتمع گوشت شهرستان اقلید نوشت.

 

 

افضلی در ادامه تصاویری از افتتاح ساختمان پلیس راه اقلید یاسوج و ششمین جلسه بررسی لایحه بودجه سال نود و هفت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی منتشر نمود.

 

 

داود محمدی نماینده مردم قزوین،البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، ویدیویی از نطق خود در مجلس در خصوص مشکلات ترافیک،تکمیل تالار هنرمندان و راه های استان قزوین به اشتراک گذاشت.

 

 

علی اسدی نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی، ویدیویی از سفر وزیر ورزش و جوانان به شهرستان شهربابک منتشر کرد.

 

 

محمد وحدتی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بیماران خاص جدید به بودجه پایدار نیاز دارند، گفت: با توجه به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر افزودن بیماری‌های اختلالات متابولیک، اوتیسم، ام اس و پروانه‌ای به فهرست بیماری های خاص، منابع پایدار جداگانه آن نیز باید تصویب می‌شد که این اتفاق رخ نداده است، اما این موضوع را تا نتیجه‌گیری کامل رها نخواهیم کرد.
محمد وحدتی هلان در گفتگو با سلامت آنلاین با اشاره به شرایط دشوار جسمی بیماران خاص افزود: بسیاری از آن ها به دلیل شرایط خاص، هیچ منبع درآمدی ندارند و به همین دلیل باید آنها را یاری کنیم.
وی تاکید کرد: بودجه ای که به نظام سلامت تخصیص پیدا کرده است، به هیچوجه پاسخگوی بیماران خاص نیست و نمی توان تمام حوائج آنان را که هزینه بر است و به دارو و درمان خاصی نیاز دارند، مرتفع کرد و با این اوصاف، ضرورت افزایش منابع پایدار وزارت بهداشت اجتناب ناپذیر است.
نماینده بستان آباد در مجلس با بیان این که مصوبه کمیسیون تلفیق در خصوص بودجه نظام سلامت پایان راه نیست، تاکید کرد: حتما در صحن علنی مجلس پیشنهاداتی در راستای تخصیص بودجه پایدار به بیماران خاص مطرح خواهیم کرد تا منابع مورد نیاز آن از مسیرهای دیگر تامین شود و موضوع به نفع آنان تغییر کند، در غیر این صورت از طریق اصلاحیه بودجه، اقداماتی در جهت آسایش حال بیماران خاص انجام خواهیم داد تا فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این که هیچ خانواده ای جز رنج مریض داری، رنج دیگری نباید داشته باشد، بطور کامل محقق شود.

 

 

وی در پستی دیگر از جلسه غیرعلنی 10 بهمن پارلمان خبر داد و گفت: مجلس امروز پیش از جلسه علنی، جلسه غیر علنی تشکیل داد.

وحدتی با بیان اینکه محور این جلسه درباره لایحه بودجه سال 97 و تغییرات کمیسیون تلفیق بر این لایحه پس از رد کلیات در صحن پارلمان است، افزود: آقای لاریجانی درباره اصلاحات به عمل آمده از سوی اعضای کمیسیون تلفیق در بودجه سال آینده توضیحاتی به نمایندگان مجلس ارائه کرد.

 

 

وحدتی در پست هایی دیگر تصاویری از  مراسم افتتاح خانه مددجویی همزمان با آغاز دهه فجر، افتتاح پروژه های عمرانی در روستاهای کر و آلانق،  افتتاح پروژه های شرکت مخابرات در سطح شهرستان بستان‌ آباد، افتتاح خانه ورزش در روستای الوار، افتتاح ۷ واحد مرغداری گوشتی در سطح شهرستان بستان آباد، افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و هنر های سنتی به مناسبت دهه فجر در سالن کتابخانه حکمت بستان آباد، افتتاح نمایشگاه خوشنویسی به مناسبت دهه مبارک فجر در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی به مناسبت دهه مبارک فجر در سالن اداره تعاون روستایی و همچنین تصاویری از مراسم استقبال از آفتاب و گلباران تمثال مبارک حضرت امام(ره) و رژه خودرویی همزمان باسالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی درمیدان مولوی بستان آباد به اشتراک گذاشت.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، در خصوص معافیت واردکنندگان چای از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده گفت: قطعا علیه وزارت امور اقتصاد و دارایی شکایت می‌کنیم. سوال نمی‌کنیم بلکه شکایت می‌کنیم. به گزارش واران، نماینده مردم لنگرود در خصوص معافیت واردکنندگان چای از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده گفت: قطعا علیه وزارت امور اقتصاد و دارایی شکایت می‌کنیم. مهرداد لاهوتی افزود: در این زمینه از قانون سوء استفاده شده است به این صورت که در قانون به جهت تقویت تولیدکنندگان چای داخلی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شده‌اند. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر واردکننده چای را نیز با استفاده از این قانون از پرداخت مالیات معاف کرده‌اند، گفت: ما نمی‌دانیم که در مقابل این اقدامات باید چه بگوییم، آیا باید بگوییم که نمی‌فهمند در حالی که بهتر از هر کس دیگری این موضوع را می‌‍فهمند.

مقابل تولید کننده چای سخت‌گیری و آن را بیچاره می کنند 

نماینده مردم لنگرود با اشاره به اینکه در مقابل تولید کننده چای سخت‌گیری و آن را بیچاره می‌کنند، ادامه داد: اما در مقابل واردکنندگان به‌دلیل منافع عده‌ای که در دستگاه‌های دولتی نفوذ دارند و در دستگاه‌های دولتی نیز افرادی حضور دارند که منافع ملی را به منافع افراد می‌فروشند سخت‌گیری صورت نمی‌گیرد. لاهوتی با تاکید بر اینکه قطعا بر علیه وزارت امور اقتصاد و دارایی شکایت می‌کنیم، سوال نمی‌کنیم بلکه شکایت می‌کنیم، خاطر نشان کرد: این اقدام را سوء استفاده آشکار عده‌ای از قانون می‌دانیم.

 

 

وی در پست هایی دیگر تصاویری از نشست فراکسیون مستقلین ولایی با حضور وزیر راه و شهرسازی، بازدیدش از  پروژه بیمارستان تامین اجتماعی کومله و تصاویری از بازدیدش از پروژه کنارگذر لنگرود منتشر کرد.

 

 

سید مهدی موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در دوره نهم مجلس شورای اسلامی، در توضیح تصویر زیر نوشت: 

مادری که پس از سالها هنوز چشم انتظار پسر نشسته است …. (همدان روستای آبرومند )

معنی چشم انتظاری را نفهمیدم ولی جان مادر های مفقودالاثر، العَجَل

 

 

کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس نهم شورای اسلامی، در جدیدترین پست اینستاگرامی اش با انتشار ویدیویی از سخنرانی اش در مجلس عنوان کرد: مسولیت سنگین اجتماعی همه ما ، فقط و فقط در شرایط کنونی ، تلاش مجدانه جهت رهایی کشور از بیماری تاریخی توسعه نیافتگی است و بس.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet