ایام محرم 1398
1396/11/17 09:45:13
سرویس فرهنگی
ابراهیمی:

سینما باید در مطالبات اجتماعی پیشرو باشد/ تأثیرگذاری سینما بر جامعه دیده نمی‌شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس جایگاه سینمای ایران در منطقه را ممتاز ارزیابی و اظهار کرد: تأثیرگذاری سینما روی جامعه و مخاطب می‌تواند و باید بیش از آنچه که امروز است، باشد.
سینما باید در مطالبات اجتماعی پیشرو باشد/ تأثیرگذاری سینما بر جامعه دیده نمی‌شود عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس جایگاه سینمای ایران در منطقه را ممتاز ارزیابی و اظهار کرد: تأثیرگذاری سینما روی جامعه و مخاطب می‌تواند و باید بیش از آنچه که امروز است، باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201603105548093530.jpg سینما,باید,در,مطالبات,اجتماعی,پیشرو,باشد/,تأثیرگذاری,سینما,بر,جامعه,دیده,نمی‌شود Icana

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت  آمار کمی تولیدات سینمایی را مناسب و قابل قبول ارزیابی و تصریح کرد: تولید سالانه 90 تا 100 فیلم سینمایی در کشور آمار قابل قبولی بوده و جایگاه ایران را در منطقه ممتاز کرده است که می‌توان با این تفاسیر هنر هفتم را در کشور بعنوان یک صنعت پذیرفت.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که تولیدات سینما چقدر موفق به اثرگذاری در فرهنگ و ارتقای سطح فرهنگی جامعه شده، آن را مسئله‌ای قابل بحث دانست و گفت: چنانچه محتواسازی در حوزه فرهنگ مخاطب‌پسند باشد قطعا میزان تأثیرگذاری سینما بر فرهنگ عمومی جامعه ارتقا پیدا خواهد کرد؛ در حالیکه این تأثیرگذاری امروز در جامعه دیده نمی‌شود.

وی مخاطب شناسی و پرداختن به مسائل روز جامعه را از ضرورت‌‎های حوزه سینما دانست و افزود: سینما می‌تواند و باید در مطالبات اجتماعی پیشرو باشد و در عین پایبندی به فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی حرف‌های روز جامعه را نیز بیان کند.

ابراهیمی یکی از آسیب‌های فیلم‌های سینمایی را اکران دیرهنگام این آثار برشمرد و با اشاره به روند کــُند مجوزدهی به آثار سینما از مرحله ساخت تا اکران، عنوان کرد: علاوه بر این روند کــُند، آثار سینمایی پس از اکران در پایتخت و خوابیدن تب و تاب فیلم در رسانه‌ها در شهرستان‌ها و استان‌های دیگر اکران می‌شود که قاعدتا مخاطب انگیزه خود را برای حضور در سینما از دست رفته می‌بیند.

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای رفع این نقص سرمایه‌گذاران آثار سینمایی به کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رفع این نقص باید تلاش کنند، گفت: علاوه بر این جشنواره‌های سینمایی به ویژه جشنواره فجر نیز تمرکز در پایتخت دارند که این سیاست باید تغییر یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet