ایام محرم 1398
1396/11/16 18:59:32
سرویس بین الملل
در دیدار سفیر نروژ و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح شد:

تحکیم همکاری های ایران و نوروژ با تحکیم روابط پارلمانی /توافق هسته‌ای دستاوردی برای معاهده NPT و راه حل مسالمت آمیز اختلافات است

لارس نوردام سفیر نروژ در تهران با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.
تحکیم همکاری های ایران و نوروژ با تحکیم روابط پارلمانی /توافق هسته‌ای دستاوردی برای معاهده NPT و راه حل مسالمت آمیز اختلافات است لارس نوردام سفیر نروژ در تهران با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802108253475028.jpg تحکیم,همکاری,های,ایران,و,نوروژ,با,تحکیم,روابط,پارلمانی,/توافق,هسته‌ای,دستاوردی,برای,معاهده,NPT,و,راه,حل,مسالمت,آمیز,اختلافات,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، لارس نوردام سفیر نروژ در تهران، امروز (دوشنبه، 16 بهمن ماه) با  علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

علاءالدین بروجردی با تاکید بر روند مثبت روابط فیمابین گفت: تقویت و تحکیم همکاری های دوجانبه در عرصه های مختلف به ویژه تجاری از اولویت های مهم ما است که امیدواریم با توسعه و گسترش روابط سیاسی و پارلمانی محقق شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با توجه به تهدیدات آمریکا مبنی بر خروج از برجام نقش اعضای دائم شورای امنیت را در ممانعت از این اقدام مهم و وقوع این امر را به ضرر آمریکا دانست.

وی با توجه به اتمام بحران سوریه در آینده نزدیک بازگشت اعضای داعش به کشورهایشان را تهدیدی جدی برای آن ها دانست و بر لزوم همکاری های امنیتی و اطلاعاتی کشورها در این زمینه تاکید کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین خواستار توجه جدی جامعه جهانی به اوضاع اسف بار مردم در یمن و تضییع حقوق انسانی در این کشور شد.

علاءالدین بروجردی در پایان از همتای خود در کشور نروژ برای سفر به ایران دعوت کرد.

لارس نوردام سفیر نروژ در تهران با ابراز خرسندی از فرصت این دیدار گفت: دو کشور پیشرفت های خوبی در زمینه هایی چون کشاورزی، شیلات، نفت، گاز، حمل و نقل و انرژی های تجدیدپذیر داشتند و ما از گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف استقبال می کنیم.

سفیر نروژ در ادامه با بیان موضع کشورش در زمینه توافق هسته ای گفت: ما هر چند جزء اتحادیه اروپا نیستیم اما همواره از این توافق حمایت نموده ایم. این توافق دستاوردی برای معاهده NPT و راه حل مسالمت آمیز اختلافات است.

لارس نوردام تصویب سریع تر قوانین مربوط به تسهیل روابط بانکی در مجلس شورای اسلامی را گامی مهم برای افزایش روابط تجاری ایران با کشورهای جهان به ویژه کشورهای اروپایی دانست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet