ایام محرم 1398
1396/11/16 22:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خادمی عنوان کرد:

ریزش نیروهای باتجربه صنعت نفت در صورت تعیین سقف پاداش

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با خطرناک خواندن تعیین سقف پاداش سنوات برای کارکنان صنعت نفت گفت: در این صورت شاهد ریزش شدید نیروهای با تجربه صنعت نفت خواهیم بود.
ریزش نیروهای باتجربه صنعت نفت در صورت تعیین سقف پاداش نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با خطرناک خواندن تعیین سقف پاداش سنوات برای کارکنان صنعت نفت گفت: در این صورت شاهد ریزش شدید نیروهای با تجربه صنعت نفت خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109219726947.jpg ریزش,نیروهای,باتجربه,صنعت,نفت,در,صورت,تعیین,سقف,پاداش Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هدایت الله خادمی درباره طرح کمیسیون تلفیق که بر اساس آن سقف پاداش سنوات کارکنان 250 میلیون تومان تعیین شده است، گفت: تعیین این سقف برای کارکنان صنعت نفت برخلاف منافع ملی است، زیرا بخش عمده‌ای از منابع دولت توسط این کارکنان تامین می‌شود و در صورت تصویب این طرح در صحن علنی مجلس، تا چند سال دیگر همین منابع را هم از دست خواهیم داد.

 

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این پرسش که آیا مستثنا شدن کارکنان صنعت نفت از این طرح مغایر عدالت نیست؟ بیان داشت: متاسفانه برخی افراد عدالت را همان برابری می‌خوانند در حالی که عدالت می‌گوید هر کسی با توجه به جایگاه و نقشش در اقتصاد باید از امکانات برخوردار باشد؛ بر همین اساس کارکنانی که 60 درصد منابع کشور را تامین می‌کنند و نقش غیرقابل انکاری در اقتصاد ایران دارند باید با سایر کارکنان نفت تفاوت داشته باشند؛ اغلب بخش های دولت از زحمات و تخصص کارکنان نفت ارتزاق می کنند و این موضوع مهم را نباید فراموش کرد.

 

خادمی تصریح کرد: این به معنای نادیده گرفتن زحمات سایر کارکنان دولت و یا کم ارزش بودن کارشان نیست، بلکه مساله این است که نقش کارکنان صنعت نفت در تامین نیازهای مالی و درآمدی دولت قابل مقایسه با سایر دستگاه‌های دولتی نیست؛ این حقیقتی غیرقابل کتمان است که هم ده‌ها سال در ایران وجود داشته و هم در کشورهای همسایه نیز چنین موضوع بدیهی  وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه کارکنان صنعت نفت همواره برای کشور یک سرمایه راهبردی هستند، گفت: به یُمن همین کارکنان بود که ضربه مهلک به رژیم پهلوی وارد شد و پس از پیروزی انقلاب، چرخ نفت را به گردش درآوردند و در سخت ترین شرایط اجازه ندادند کشور در تنگننا قرار بگیرد.

 

وی گفت: می‌گویند برجام در حوزه نفت و افزایش درآمد صنعت نفت پربرکت بوده است، ولی نمی‌گویند در شرایطی که دنیا هیچگاه فکر نمی‌کرد ظرفیت تولید نفت ایران کمتر از 3 ماه به میزان 4 میلیون بشکه برگردد، این کارکنان و مدیران عملیاتی بودند که تولید و بازاریابی نفت را احیا کردند و کشور را یکبار دیگر از شرایط سخت نجات دادند.

 

وی با انتقاد از مدیران وزارت نفت در این باره گفت: متاسفانه مدیران وزارت نفت این واقعیات را فراموش کرده‌اند و بطوری برخورد می‌کنند که گویا مدافع این طرح هستند؛ مدیرانی که برای ابقا به مجلس رفت و آمد دارند و رابطه خوبی با برخی نمایندگان دارند خود را به خواب زده‌اند و متوجه نیستند چه خطری نفت را تهدید می‌کند.

 

این نمانده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: طی روزهای مسئولان وزارت نفت به مجلس نیامدند تا تبعات این طرح کمیسیون نلفیق را روشن سازند در صورتی که انتظار بود مسئولین و معاونانین وزارتخانه حتی شب‌ها در مجلس می‌خوابیدند و نمایندگان را متقاعد می کردند که چنین طرحی تا چه اندازه به ضرر کشور است.

 

وی اضافه کرد: فردا اگر شرایط مهیا باشد و وقتی داده شود در مخالفت با این طرح صحبت خواهم کرد تا نمایندگان نسبت به عواقب چنین طرحی آگاه شوند؛ با تصویب چنین طرحی صنعت نفت با بحران مواجه و راه برای هدیه این صنعت به شرکت‌های خارجی و از دست دادن استقلال کشور همراه می‌شود.

 

به گزارش فارس، نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم فردا تعدادی از مسئولان وزارت نفت به مجلس بیایند و از حق کارکنان صنعت نفت و جلوگیری از تضییع شدن حق و حقوق آنها دفاع کنند./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet