ایام محرم 1398
1396/11/16 23:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حاجی‌بابایی:

حرکت به سوی اشرافی‌گری ضد ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت به سوی اشرافی‌گری ضد ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران است.
حرکت به سوی اشرافی‌گری ضد ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران است نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت به سوی اشرافی‌گری ضد ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711107074957310.jpg حرکت,به,سوی,اشرافی‌گری,ضد,ارزش‌های,نظام,جمهوری,اسلامی,ایران,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی در مراسم افتتاح ۸۵ پروژه سیگنال رسانی و جشن پوشش ۹۹ درصدی شبکه های رادیویی و تلویزیونی دیجیتال در همدان با تشکر از مدیران صدا و سیما گفت: رسالت شما در رسانه ملی بسیار خطیر است زیرا تا چند سال پیش گلایه ها از وجود ۱۰ تا ۱۲ شبکه ضد ایرانی و اسلامی بود ولی در حال حاضر بیش از ۲۵۰ شبکه بین المللی علیه نظام جمهوری اسلامی دروغ پراکنی می کنند و با جنگ نرم سعی در ایجاد انحراف در تحقق ارزشها و بدبینی در مردم را دارند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، بابیان اینکه اگر با برنامه و قدرت و اقتدار پیش برویم این نقشه ها بی اثر خواهد شد، افزود: در حال حاضر در منطقه از موقعیت ویژه ای برخورداریم که این را مرهون اقتداری هستیم که از حضور مردم در کنار مسئولین ایجاد شده است.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با تاکید بر رسالت صدا وسیما، گفت: طی برنامه ششم توسعه موفق شدیم بودجه صدا وسیما را ۰.۷ درصد بودجه کل کشور تعریف کنیم و الزام به ۱۰۰ درصد تخصیص داشته باشیم.

وی بیان داشت: گرچه صدا و سیماامسال این بودجه را دریافت نکرد اما مبلغ ۱۹۰۰ میلیون در لایحه دیده شده بود و ۲۵۰ میلیون دلار هم از حساب صندوق پیش بینی شده است که هنوز با رقم پیش بینی شده در برنامه ششم حدود ۵۰۰ میلیون تومان فاصله داریم.

نماینده مردم همدان در مجلس ادامه داد: رسانه ملی در معرفی ضعف ها و کاستی ها باید نقش موثری داشته باشد گرچه بیشتر قدمهایی که برداشته می شوددر مسیر نورانی  خدمت به مردم و رهنمودهای رهبری است اما در جاهایی نیز قدمهایی خوبی بر نداشته ایم که باید موردبازنگری قرار گیرد.

وی بابیان اینکه امروز در مجلس موفق شدیم صحنه هایی از ندانم کاری ها را اصلاح کنیم و در این زمینه چند حرکت بزرگ شکل گرفت، گفت: اول اینکه جمع بندی به سوی شفافیت بیشتر پیش می رود و توانستیم همه را متقاعد کنیم و به اجماع برسانیم که درآمد هدفمندی یارانه ها ۱۰۲ هزار میلیارد تومان است؛ قبلا اعلام شده بود که این درآمد ۳۶ هزار میلیارد تومان است و نتیجه گیری شده بود که نمی توانیم پرداخت یارانه ها را ادامه بدهیم.

حاجی بابایی اظهار داشت: در حال حاضر با این رقم می توانیم به همه یارانه پرداخت کنیم مگر کسی که با سند اثبات شود تمکن مالی دارد و به یارانه نیاز ندارد.

وی در این زمینه اشاره کرد: فاصله طبقاتی موجود در جامعه زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست و لذا در این خصوص هم تلاش کردیم مصوباتی به نفع طبقاتی که حقوق کمتری می گیرند، داشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در تبیین موضوع گفت: کارمندی که یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان حقوق می گیرد ۱۰ درصد افزایش سنواتی آن ۱۶۰ هزار تومان می شود و فرد دیگری ۳۰ میلیون می گیرد افزایش ۱۰ درصدش ۳ میلیون تومان شود، لذا مجلس قدم بلندی در این موضوع برداشت و حقوق های پایین از مالیات معاف شدند و مصوب شد که حقوق های پایین افزایش بیشتری داشته باشد و مالیاتها به تناسب حقوق افزایش یابد.

وی با تاکید بر اطاعت از  دستور امام و رهبری در توصیه به برقراری عدالت، گفت: آخرین تیر افزایش قیمت حاملهای انرژی با الزام به وجود مصوبه مجلس در افزایش قیمتها خنثی شد.

حاجی بابایی نکته بعدی را تعریف دقیق مالیاتها برشمرد و گفت: مقدار زیادی از مالیاتها به سمت حقوق های بالا رفت.

وی در خصوص پاداش پایان خدمت کارکنان دولت نیز عنوان کرد: ظالمانه است اگر کسی ۳۰ سال خدمت کند و ۶۰ میلیون پاداش پایان خدمت بگیرد و فردی با همین مدت خدمت پاداش میلیاردی بگیرد که اینها اشتباهاتی بود که نیاز به اصلاح داشت و قدم های خوبی در زمینه اصلاح این موارد برداشته شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بابیان اینکه شهدا رفتند که در این کشور عدالت باشد، بیان داشت: حرکت به سوی اشرافی گری ضد ارزشهای نظام  است و در این راستا باید تمام امکانات بکار گرفته شود تا خدمات رسانی دولت بهتر صورت گیرد.

حاجی بابایی گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در تمام زمینه ها نیاز به کار جهادی دارد.

وی تاکید کرد: ملت ایران امروز در جهت عدالت اجتماعی حرکت می کنند و از  قوای سه گانه نیز انتظار می رود برای مبارزه با بی عدالتی بپا خیزند.

وی با اشاره به اینکه در این نظام بستانکار اصلی مردم و رهبری و پاسخگو مجلس و دولت و قوه قضائیه است، افزود: امروز در این استان باید همه توان ما و مسئولین بکار گرفته شود و همه باید از صبح تا آخر شب کار کنند تا به مطالبات مردمی پاسخ دهند.

به گزارش مهر، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، گفت: کسی که مسئول شود باید شبانه روز بالای سرمسئولیت خود باشد که اگر غیر از این باشد مانند آن است که جبهه جنگ را رها کرده و رها کردن سنگر جهاد انحراف از هدف و تسلط دشمن را درپی دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet