ایام محرم 1398
1396/11/17 09:13:18
سرویس اجتماعی
رحیمی:‌

سرنخ افزایش بهره وری و مدیریت منابع در دست مدیران شهری/غفلت از منابع محدود مدیریت هزینه ها را مشکل ساز کرد

عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت:‌ بهره وری و استفاده بهینه از منابع شهری مورد غفلت مسئولان شهرداری درسال های گذشته بود.
سرنخ افزایش بهره وری و مدیریت منابع در دست مدیران شهری/غفلت از منابع محدود مدیریت هزینه ها را مشکل ساز کرد عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت:‌ بهره وری و استفاده بهینه از منابع شهری مورد غفلت مسئولان شهرداری درسال های گذشته بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100250779755.jpg سرنخ,افزایش,بهره,وری,و,مدیریت,منابع,در,دست,مدیران,شهری/غفلت,از,منابع,محدود,مدیریت,هزینه,ها,را,مشکل,ساز,کرد Icana

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب بودجه شهرداری در شورای شهر تهران،گفت:‌ اداره گران تهران طی چند سال گذشته به مشکلی اساسی برای مردم تبدیل شده است، این مسئله موضوعی کارشناسی و مدیریتی بوده و به صورت کلان و جزء‌ از دغدغه مسئولان شهری است؛ به عنوان مثال درحوزه ناوگان شهری، فرهنگی، خدمات شهری، فضای سبز، عمرانی و شهری ارزان تر می توان تهران را مدیریت کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه درحوزه بهره وری و استفاده از منابع غفلت های بسیاری رخ داده است، افزود:‌ هنرمدیریت جدید شهرداری و شهرداران مناطق باید درجهت افزایش بهره وری و استفاده بهینه از منابع محدود انجام شود، ضمن اینکه دربودجه شهرداری مهم ترین مسئله آن است که برای 6 ماهه نخست سال 96 گزارش عملکرد بودجه ای ازشهرداری به مردم ارایه شود؛ درحال حاضر فصل بودجه 97 بوده و باید گزارش عملکرد نیمه نخست سال 96 به مردم ارایه شود.

وی با بیان اینکه کمیسیون بودجه شهرداری باید تطبیقی از هزینه کرد بودجه شهرداری در بازه زمانی مشخصی ازسال 95 و 96 صورت دهد، تصریح کرد:‌ تفاوت هزینه کردها باید برای شفافیت بیشترمشخص شود، متاسفانه هدر رفت منابع و عدم استفاده بهینه از منابع، همچنین بی توجهی به موضوع بهره وری چالش سالیان گذشته مدیریت شهری بوده است، البته بهره وری تنها منوط به مسائل عمرانی و تولید نبوده و درحوزه خدمات هم بهره وری مسئله قابل توجهی است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، گفت:‌ البته هم اکنون نمی توان قضاوت کرد که در گذشته چه اتفاقاتی در هزینه کرد منابع رخ داده اما در شرایطی که مجموعه ای به صورت گران اداره شده و امکان اداره ارزان آن وجود دارد، نشان از فاصله بسیار هدر رفت منابع با مصارف دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهر گران اداره می شود، و این یعنی فشار بر شهروندان و باید هزینه اداره شهر را کاهش دهیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet