هفته دفاع مقدس
1396/11/17 14:47:31
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد درباره مصوبه صحن توضیح داد:

سازه‌های مازاد آموزشی با تصمیم شورای آموزش و پرورش تغییر کاربری می‌یابد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر تغییر کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، گفت: این امر با تصمیم شورای آموزش و پرورش صورت می‌گیرد.
سازه‌های مازاد آموزشی با تصمیم شورای آموزش و پرورش تغییر کاربری می‌یابد عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر تغییر کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، گفت: این امر با تصمیم شورای آموزش و پرورش صورت می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712104041871021.jpg سازه‌های,مازاد,آموزشی,با,تصمیم,شورای,آموزش,و,پرورش,تغییر,کاربری,می‌یابد Icana

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه دیروز مجلس مبنی بر تغییر کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی و معافیت وزارت آموزش و پرورش از پرداخت کلیه عوارض شامل تغییر کاربری و نقل انتقال املاک، گفت: طبق این مصوبه سازه‌های مازاد آموزشی در جهت منافع آموزش و پرورش تغییر کاربری می‌یابد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افراد سودجو نمی‌توانند از این مصوبه سوءاستفاده کنند چرا که فضای آموزشی تعریف شده است و این تغییر کاربری در جهت ساماندهی و بهینه‌سازی فضاهای آموزشی است؛ منافع حاصل از این مصوبه برای مصارف آموزشی به کار می رود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: شورای آموزش و پرورش استان که با حضور استانداران و فرمانداران، نمایندگانی از وزارت آموزش و پرورش و انجمن اولیاء و مربیان برگزار می‌شود فضاهای مازاد آموزشی را برای تغییر کاربری مشخص می‌کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ اظهار کرد: درآمد حاصل از این مصوبه در حسابی به نام آموزش و پرورش واریز می‌شود و جزء درآمدهای اختصاصی این وزارتخانه است و در هر استان متناسب به نیازها و کمبودها، این اعتبارات مصرف می‌شود.

به گزارش خانه ملت، در مصوبه بند (ه) تبصره 9 به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده می‌شود به‌منظور ساماندهی و بهینه‌سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی خود و با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی، نسبت به احداث، بازسازی و بهره‌برداری از آنها اقدام کند. تغییر کاربری موضوع این بند به پیشنهاد شورای آموزش و پرورش استان و تصویب کمیسیون ماده(5) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوب 22 اسفند سال 1351 صورت می‌گیرد و از پرداخت کلیه عوارض شامل تغییر کاربری، نقل و انتقال املاک، أخذ گواهی بهره‌برداری، احداث، تخریب و بازسازی و سایر عوارض شهرداری معاف می‌باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet