هدر موبایل
1396/11/17 09:58:31
سرویس صحن
/بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۷/

نوبخت: درآمد حاصل از پرداخت جریمه برای معافیت سربازی صرف ناجا می‌شود/ مخالف تبعیض برای معافیت سربازی هستیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه اصلاح بند معافیت خدمت سربازی و پرداخت جریمه آن از سوی کمیسیون تلفیق را  در راستای کاهش تبعیض دانست.
نوبخت: درآمد حاصل از پرداخت جریمه برای معافیت سربازی صرف ناجا می‌شود/ مخالف تبعیض برای معافیت سربازی هستیم رئیس سازمان برنامه و بودجه اصلاح بند معافیت خدمت سربازی و پرداخت جریمه آن از سوی کمیسیون تلفیق را  در راستای کاهش تبعیض دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201802104331184291.jpg نوبخت:,درآمد,حاصل,از,پرداخت,جریمه,برای,معافیت,سربازی,صرف,ناجا,می‌شود/,مخالف,تبعیض,برای,معافیت,سربازی,هستیم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدباقر نوبخت درنشست علنی امروز (سه شنبه، 17 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بند (ب) تبصره 11 بخش درآمدی گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه سال 97 که پیرامون معافیت خدمت سربازی و پرداخت جریمه غیبت است، گفت: این قانون در سال جاری هم در حال انجام است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: این بند در کمیسیون تلفیق با تغییرات اندکی روبرو شد که به نظر ما درست بود و از آنجایی که در سایر ردیف‌ها اصلاحاتی برای تقویت بنیه دفاعی داشتیم درآمد حاصل از این بند را معطوف به نیروی انتظامی می‌کنیم که مستحق آن است.

وی در ادامه با بیان اینکه این بند دارای متن خوب و منقحی است، خاطر نشان کرد: متن این بند حاصل خرد جمعی دولت بود که نمایندگان آن را تکمیل کردند و باعث کاهش تبعیض میان جامعه در معافیت سربازی شدند.

یوسف‌نژاد: خدمت سربازی را تبدیل به فرصت می‌کنیم

علی اصغر یوسف‌نژاد سخنگوی کمیسیون تلفیق نیز در همین راستا با بیان اینکه این کمیسیون و دولت به دنبال واقعیات جامعه بودند، گفت: مشمولانی هستند که بیش از 8 سال غیبت کردند و بیشتر از قشر تحصلکرده دکتر هستند که اکنون به واسطه وضعیت جسمی امکان خدمت ندارند لذا مجلس و دولت فکری برای آن کردند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی در ادامه این بند را تبعیض ندانست و افزود: جزء (4) بند (ب) این لایحه که درباره فروش روز خدمت سربازی بود  برداشته شد چرا که به نظر تبعیض می‌آمد اما سایر بندها تبعیض ندارد و حتی برای متأهلان و افراد خاص تخفیف در نظر گرفتیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 97 در پایان خاطر نشان کرد: از سوی دیگر این کمیسیون سعی داشته خدمت سربازی را تبدیل به یک فرصت کند که در این راستا قرار است آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در پادگان‌ها انجام شود ضمن اینکه این آخرین سال تصویب چنین معافیتی خواهد بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet