ایام محرم 1398
1396/11/17 12:00:00
سرویس سیاسی
علیجانی:

احزاب و اصناف باید محور برگزاری اجتماعات باشند/ لزوم تعبیه عملیاتی کردن اصل 27 قانون اساسی

عضو فراکسیون امید مجلس بر محوریت نقش احزاب و اصناف در برگزاری تجمعات اعرتاضی مردم تاکید کرد و گفت: دولت باید زمینه عملیاتی کردن اصل ۲۷ قانون اساسی را تعبیه کند.
احزاب و اصناف باید محور برگزاری اجتماعات باشند/ لزوم تعبیه عملیاتی کردن اصل 27 قانون اساسی عضو فراکسیون امید مجلس بر محوریت نقش احزاب و اصناف در برگزاری تجمعات اعرتاضی مردم تاکید کرد و گفت: دولت باید زمینه عملیاتی کردن اصل 27 قانون اساسی را تعبیه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109789603186.jpg احزاب,و,اصناف,باید,محور,برگزاری,اجتماعات,باشند/,لزوم,تعبیه,عملیاتی,کردن,اصل,27,قانون,اساسی Icana

محسن علیجانی زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص لایحه کارشناسی تجمعات اعتراضی در کشور، گفت: بر اساس اصل بیست و هفتم قانون اساسی تجمعات قانونی و آزاد است به شرطی که اصول مندرج در این اصل رعایت شود. لذا اصناف مختلف می‌توانند مطالبات و درخواست‌های خود را در قالب اجتماعاتی مطرح کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت در لایحه کارشناسی تجمعات اعتراضی باید زمینه عملیاتی کردن اصل بیست و هفتم قانون اساسی را تعبیه کند.

وی با بیان اینکه زمینه‌سازی‌های دولت و تصویب قانون سبب ایجاد متولی مشخص می‌شود، تصریح کرد: تعیین متولی می‌تواند سبب تشکیل اجتماعات قانونی به دور از حواشی و اصول غیر اخلاقی شده ضمن آنکه زمینه بیان مطالبات به حق مردم فراهم می‌شود.

علیجانی یادآور شد: موسسات مالی یکی از گروه‌هایی بودند که اخیرا برای بیان مطالبات خود خواهان برگزاری تجمعات شدند، با تعیین تکلیف لایحه مذکور روند برگزاری این تجمعات تسهیل می‌شود لذا مسیر بیان مطالبات مردم از اغتشاشات هم جدا خواهد شد.

وی با بیان اینکه در لایحه مذکور روند پیگیری مطالبات از سوی قوه قضاییه، مجلس و دولت نیز باید شفاف و مشخص شود، گفت: عملیاتی نکردن اصل بیست و هفت قانون اساسی و عدم بیان و پیگیری مطالبات مردم سبب قرار گرفتن مطالبات در مسیر کور می‌شود به نوعی که دشمنان هم بر موج آن سوار و در نهایت اجتماعات را به اغتشاش تبدیل می‌کنند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت در لایحه مذکور باید به نقش احزاب و اصناف در برگزاری اجتماعات توجه جدی کند تا خواسته مردم در چارچوب قانون اساسی طرح شود، زیرا این حق مردم است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet