ایام محرم 1398
1396/11/17 14:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاظمی:

تخلفات مالی دولت سابق نیازمند رسیدگی قضایی است

نایب رئیس کمیسیون حقوقی مجلس با انتقاد از روند رسیدگی به پرونده رئیس‌جمهور سابق گفت: تعلل در رسیدگی به پرونده رئیس‌جمهور سابق جای سوال دارد.
تخلفات مالی دولت سابق نیازمند رسیدگی قضایی است نایب رئیس کمیسیون حقوقی مجلس با انتقاد از روند رسیدگی به پرونده رئیس‌جمهور سابق گفت: تعلل در رسیدگی به پرونده رئیس‌جمهور سابق جای سوال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201609104329130613.jpg تخلفات,مالی,دولت,سابق,نیازمند,رسیدگی,قضایی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد کاظمی درباره روند رسیدگی دستگاه قضایی نسبت به ادعاهایی که گاهاً از سوی مسئولین نسبت به افراد دیگر مطرح می شود، گفت: این‌ها پرونده‌هایی نیست که بتوان در زمان کم رسیدگی و نسبت به آن حکم صادر کرد. این‌گونه پرونده‌ها نیاز به حسابرسی و احضار افراد زیاد دارد. مانند احضار افرادی که مورد اتهام هستند یا شاهد هستند و عملا این رسیدگی‌ها طولانی می‌شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس ادامه داد: البته مقصر قوه قضائیه نیست. اما قوه قضائیه باید روابط عمومی قوی‌تری در این‌باره داشته باشد و این موضوع را با مردم مطرح کند که مثلا این پرونده در این مرحله است و آن‌چه قابل بیان است برای مردم بیان شود تا مردم اجمالاً در جریان رسیدگی‌ها قرار بگیرند.

این نماینده مجلس هم‌چنین با انتقاد از روند رسیدگی به پرونده رئیس‌جمهور سابق گفت: از این انتقاد داریم که چرا پرونده آقای احمدی نژاد مورد رسیدگی قرار نمی گیرد، نمی‌گویم ایشان جرمی مرتکب شده است، ولی تخلفات مالی که دارد نیازمند رسیدگی قضایی است، یا تمام این اتهاماتی که احمدی نژاد اخیرا نسبت به افراد وارد کرده همه قابل رسیدگی است و تعلل قوه قضائیه در رسیدگی به این پرونده جای سوال دارد.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان این‌که «چطور قوه قضائیه، معاونین وی را دستگیر و رسیدگی کرد؟» تصریح کرد: البته ممکن است آقای احمدی‌نژاد در رسیدگی تبرئه شود، من می گویم وی مورد اتهام است و قضاوت نمی کنم. اما کسی که مورد اتهام قرار می‌گیرد باید به اتهامات وی رسیدگی شود.

کاظمی در پایان تاکید کرد: وظیفه دستگاه قضایی رسیدگی عادلانه و قانونی است. این کار را هم حتی المقدور انجام می‌دهد، اما این تاخیرها گاهی سوال برانگیز است. چطور نسبت به برخی اشخاص محاکمه نکرده مجازات اعمال می‌کنیم ولی این افرادی که پرونده دارند را مورد رسیدگی قرار نمی دهیم؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet