ایام محرم 1398
1396/11/18 08:05:00
سرویس اقتصادی
در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح شد؛

روایت حسینی‌شاهرودی از تاثیر مثبت افزایش مالیات دخانیات / مالیات بر سیگارهای وارداتی بیش از سیگار داخلی باشد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس به افزایش مالیات بر هر نخ سیگار تاکید دارد اما می گوید که باید مالیات بر سیگار خارجی بیش از مالیات بر سیگار داخلی باشد.
روایت حسینی‌شاهرودی از تاثیر مثبت افزایش مالیات دخانیات / مالیات بر سیگارهای وارداتی بیش از سیگار داخلی باشد عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس به افزایش مالیات بر هر نخ سیگار تاکید دارد اما می گوید که باید مالیات بر سیگار خارجی بیش از مالیات بر سیگار داخلی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201708101822091940.jpg روایت,حسینی‌شاهرودی,از,تاثیر,مثبت,افزایش,مالیات,دخانیات,/,مالیات,بر,سیگارهای,وارداتی,بیش,از,سیگار,داخلی,باشد Icana

سید حسن حسینی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاثیرگذاری افزایش مالیات بر سیگار، اظهار داشت: در شرایطی که کشور هر سال هزینه سنگینی برای درمان بیماری های مرتبط با مصرف دخانیت پرداخت می کند این سوال پیش می آید که این هزینه را باید چه کسانی پرداخت کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای پرداخت هزینه های سنگین درمان بیماری های مرتبط با مصرف دخانیات یا باید از بودجه عمومی برداشت کرد یا با گرفتن مالیات و عوارض از تولیدکنندگان و واردکنندگان سیگار این هزینه ها را تامین کرد.

نماینده مردم شاهرود در مجلس دهم شورای اسلامی، با بیان اینکه باید هزینه درمان بیماری های دخانیات را باید از مصرف کننده دریافت شود، تاکید کرد: منطقی آن است که مصرف کننده باید هزینه درمان را پرداخت کند نه اینکه دولت مجبور باشد سالانه از بودجه عمومی برای این موضوع هزینه کند.

وی با بیان اینکه با افزایش مالیات بر هر نخ سیگار موافق است، بیان داشت: با افزایش مالیات بر سیگار قیمت دخانیات افزایش پیدا می کند و ضمن اینکه احتمال کاهش مصرف آن وجود دارد، هزینه لازم برای درمان بیماری های ناشی از مصرف دخانیات نیزتامین می شود.

حسینی درادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکیر بر اینکه با افزایش 20 تا 50 برابری مالیات بر سیگار موافق است، اظهار داشت: اما اینکه نکته حائز اهمیت است که با چه نگاه و روشی مالیات بر سیگار افزایش پیدا کند تا ضمن کسب درآمد، به تولید کنندگان داخلی آسیب وارد نشود چرا که نگران بیکاری و ایجاد اشتغال در کشور هستیم.

این نماینده مجلس گفت: اگر مالیات بر سیگار به نحوی افزایش پیدا کند که تولیدکننده داخلی ضرر کند در واقع به کشاورزی نیز آسیب وارد می شود بنابراین باید در نحوه افزایش مالیات دقت لازم را داشته باشیم.

وی تاکید کرد: با این حساب باید میزان مالیات بر سیگار وارداتی بیش از سیگار داخلی باشد تا ضمن تامین بودجه برای درمان بیماری های مرتبط با مصرف دخانیات، به مصرف کننده داخلی آسیب وارد نشود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه بودجه سال 97 اظهار داشت: در لایحه، به نحوی میزان مالیات ها در نظر گرفته شد که در نهایت مصرف تولید کننده از عهده تولید بر نمی آمد، به نظر می رسد باید میزان مالیات بر سیگار وارداتی بیش از سیگار داخلی باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet