ایام محرم 1398
1396/11/17 16:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آذری جهرمی:

وجود اکوسیستم برای رشد کسب و‌ کارهای نوپا شرط لازم و خلاقیت شرط کافی است

وزیر ارتباطات و‌ فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه ابلاغ استفاده از ضد بد افزار بومی یک دستور حاکمیتی برای بخش دولتیست، گفت: وجود اکوسیستم برای رشد کسب و‌کارهای نوپا شرط لازم و خلاقیت شرط کافی است.
وجود اکوسیستم برای رشد کسب و‌ کارهای نوپا شرط لازم و خلاقیت شرط کافی است وزیر ارتباطات و‌ فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه ابلاغ استفاده از ضد بد افزار بومی یک دستور حاکمیتی برای بخش دولتیست، گفت: وجود اکوسیستم برای رشد کسب و‌کارهای نوپا شرط لازم و خلاقیت شرط کافی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105663592662.jpg وجود,اکوسیستم,برای,رشد,کسب,و‌,کارهای,نوپا,شرط,لازم,و,خلاقیت,شرط,کافی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در نشست شرکت ها، استارت آپها و فعالین حوزه ICT استان یزد با اشاره به بحث حمایت از ابزارها گفت: امنیت برای ما بحث حاکمیتی است و همه کشورها در حوزه های دفاعی مباحث حاکمیتی خود را دارند و اگر می گویند از ضد بدافزار بومی استفاده شود این یک دستور حاکمیتی است.

وی با اعلام اینکه باید توان خود را در عرصه حاکمیتی بالا ببریم، افزود: این ابلاغ در زمینه استفاده از ضد بدافزار بومی فقط مختص بخش دولتی است و بخش خصوصی الزامی در این مورد ندارند.

 آذری جهرمی با بیان اینکه در عرصه سرویس های اقتصادی نباید رقابت را از بین ببریم، اظهار کرد: در هر عرصه ای نمی توان اعمال حاکمیت کرد. لذا احترام اکوسیستم را باید نگه داریم و بر مبنای آن حرکت کنیم و قیاس پادویش در مقابل سایر اپلیکیشن ها نیاز حاکمیتی و‌صنایع دفاعی ماست.

 عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به آمار کاهش اشتغال در اقتصاد صنعتی و‌کشاورزی نسبت به میزان سرمایه گذاری تصریح کرد: تنها حوزه ای که با رشد اشتغال در مقایسه با میزان سرمایه گذاری انجام شده روبرو بوده است بخش خدمات است که فناوری اطلاعات نقش بسیار زیادی در آن دارد.

 بالاترین مقام مسوول حوزه ICT با اشاره به آمارهای جهانی در سال ۲۰۱۷ خاطرنشان کرد: در شاخص ایجاد کسب و‌کارهای نوپا که مبتنی بر خلاقیت و‌نیروی انسانی است شاخص های ایران سه برابر منطقه و دو برابر شاخص های جهانی است

 وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات شرط لازم برای ایجاد کسب و‌کارهای نوپا را خلاقیت دانست و گفت: البته شرط لازم برای توسعه آن وجود اکوسیستم است تا بتواند این کسب و کارها را رشد دهد.

 آذری جهرمی با بیان اینکه همه شرایط برای ایجاد اکوسیستم کسب و‌کارهای نوپا امروز در کشور فراهم نیست، توضیح داد: البته دولت از سال ۱۳۹۳ حرکتی را در توسعه زیرساخت های ارتباطی آغاز کرد که باعث شد آنها به زیرساخت های توسعه کشور تبدیل شود بطوریکه از ابتدای سال ۹۵ تا شش ماهه نخست سال ۹۶ در حوزه فضای مجازی ۱۵۰ هزار شغل ایجاد شده است.

 وی سه ضلعی اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و داده های بزرگ به را سه ضلعی توسعه اقتصاد دیجیتال دانست و افزود: امروز استعدادهای ما از دنیا عقب ماندگی ندارند اما تجربه شکست عرصه صنعتی در ورود به حوزه مخابرات را داریم و‌می توانیم از آن درس بگیریم وقتیکه در زمانی سازندگان داخلی جلوتر از شرکت هایی چون سامسونگ سوویچ تولید می کردند اما امروز وضع به گونه دیگریست.

 عضو‌کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه برای ایجاد اکوسیستم باید گفتمان اقتصاد دیجیتال را در کشور‌حاکم کنیم، اظهار‌کرد: اگر خودمان را از هم اکنون آماده کنیم و فعالانه با آن برخورد کنیم در پنج سال آینده حرفی برای گفتن داریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet