ایام محرم 1398
1396/11/20 09:04:22
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

بهانه دولت برای افزایش قیمت ارز چیست؟/ دولت باعمل نکردن به وعده هایش به تولیدکنندگان آسیب زده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بهانه های دولت را برای افزایش قیمت دلار را رد کرد.
بهانه دولت برای افزایش قیمت ارز چیست؟/ دولت باعمل نکردن به وعده هایش به تولیدکنندگان آسیب زده است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بهانه های دولت را برای افزایش قیمت دلار را رد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108910395508.jpg بهانه,دولت,برای,افزایش,قیمت,ارز,چیست؟/,دولت,باعمل,نکردن,به,وعده,هایش,به,تولیدکنندگان,آسیب,زده,است Icana

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از نوسانات اخیر در بازار ارز در شرایطی که رئیس بانک مرکزی  کاهش نرخ ارز را وعده داده بود، اظهار داشت: موضوعی که دولت یازدهم  بر روی آن مانور زیادی داد این بود که بارها دولت دهم را به ناتوان بودن در کنترل بازار ارز محکوم کرد البته حقیقتا شاهد بودیم که در دولت یازدهم شاهد کمترین نوسانات در بازار ارز و طلا بودیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با این حال دولت در دوره دوم نتوانست به شعارهای تبلیغاتی در زمان انتخابات عمل کند، روحانی بارها عنوان کرده بود که اگر توان بر طرف کردن مشکلات را نداشت کاندیدای ریاست جمهوری نمی شد، اما شاهد هستیم که در کنترل بازار ارز دولت توان مدیریتی ندارد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به بهانه های دولت برای افزایش قیمت دلار، گفت: دولت بهانه های مختلفی از جمله، سفرهای زیارتی، سال نوی میلادی و سا نوی شمسی برای افزایش نرخ دلار مطرح می کنند، که در واقع این حرف ها بهانه است، در شرایطی که توان اداره و کنترل بازار ارز را ندارند باید بهانه ای بیاورند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه باید دست صرافی های غیرقانونی سراسر کشور از فعالیت در بازار ارز کوتاه شود، بیان داشت: اگر دولت نیاز بازار به ارز را در اختیار مردم قرار دهد و دست دلالان را کوتاه کند، می تواند کنترل بازار را در اختیار بگیرد.

وی تاکید کرد: برخی بر این باورند که دولت با برای افزایش درآمد و پرداخت بدهی های خود از افزایش قیمت دلار استقبال می کند، با این حال نرخی که دولت در لایحه بودجه در سال 97 در نظر گرفته است، از عوامل تاثیرگذار بر افزایش نرخ ارز است.

موسوی لارگانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه باید اختلاف نرخ ارز مبادلاتی و بازار کم شود، گفت: در حالی که ارز نرخ 4800 تومان را تجربه کرده است، دولت نرخ مبادله ای را 3500 در نظر گرفته است، باید این اختلاف کاهش یابد یعنی یا نرخ مبادله ای افزایش پیدا کند یا دولت بازار را در دست بگیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوسانات قیمت ارز مشکلات عدیده ای برای صنعتگران و تولیدکنندگان به وجود آورده است، اظهار داشت: تولیدکنندگان با نوسانات ارز ضررهای بسیاری را متحمل شده اند، متاسفانه دولت نتوانسته به وعده های خود در زمینه کنترل بازار ارز عمل کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet