هدر موبایل
1396/11/18 10:32:40
سرویس فرهنگی
مازنی مطرح کرد:

آزمون صداوسیما درخصوص پخش مراسم اختتامیه فیلم فجر/ ضرورت گفتگو و تعامل نهادهای فرهنگی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است نهادهای فرهنگی کشور باید بتوانند با هم گفتگو کرده و در خصوص امور مختلف به تعامل برسند.
آزمون صداوسیما درخصوص پخش مراسم اختتامیه فیلم فجر/ ضرورت گفتگو و تعامل نهادهای فرهنگی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است نهادهای فرهنگی کشور باید بتوانند با هم گفتگو کرده و در خصوص امور مختلف به تعامل برسند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100332225756.jpg آزمون,صداوسیما,درخصوص,پخش,مراسم,اختتامیه,فیلم,فجر/,ضرورت,گفتگو,و,تعامل,نهادهای,فرهنگی Icana

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حساسیت تلویزیون به پخش برنامه‌هایی مانند مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر، گفت: اگرچه صدا وسیما رسانه رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران است و این نظام هنجارهایی دارد که رسانه ملی این هنجارها را نمایندگی می‌کند اما دستگاه‌های فرهنگی دیگری همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این کشور فعالیت فرهنگی انجام می‌دهند با این تفاوت که رویکرد این دو نهاد یکسان نیست و میان تصمیمات و رفتارهای آن‌ها تناقض دیده می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: صدا و سیما باید با توجه به تغییر شرایط اجتماعی کشور و تقاضای مردم بازتر عمل کند تا بتواند جوانان را جذب کرده و مانع از گرایش آن‌ها به رسانه‌های بیگانه شود چراکه تجربه ثابت کرده سخت‌گیری‌های بیش از حد، نتیجه خوشایندی به دنبال ندارد به همین دلیل  وقت آن رسیده که رویکردهای خود را تغییر دهند.  

وی اضافه کرد: وزارت فرهنگ نیز باید تعامل خود را با رسانه ملی به ویژه در برنامه‌های همچون افتتاحیه و اختتامیه‌های جشنواره فیلم و تئاتر فجر بیشتر کنند و از هنرمندان نیز بخواهند برای همراه شدن تمامی اقشار و طرفدارانشان با این مراسم‌، با مسئولان همراهی کنند.

مازنی مطرح کرد: دستگاه دیپلماسی ایران توانست با قدرت‌های سلطه‌گر جهانی گفتگو کرده و به یک نتیجه برد-برد رسیده‌ایم لذا انتظار می‌رود نهاد فرهنگی کشور نیز بتوانند با هم گفتگو کرده و با هم به تعامل برسند.

عضو کمیته هنری کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سوپراستارها و چهره‌های مشهور تنها متعلق به خود نبوده و از آن تمامی مردم هستند لذا مردم از آن‌ها توقع بروز رفتار و ظاهری غیرعرف ندارند، افزود: امیدواریم این دو نهاد فرهنگی به اشتراکاتی برسند چراکه پافشاری هر یک بر روی مواضع خود گشایش راهی را به دنبال نخواهد داشت./

پایان پیام

مصاحبه از: فاطمه ضرغامی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet