هدر موبایل
1396/11/17 18:15:00
سرویس فرهنگی
سیاوشی:

جسارت سازندگان فیلم لاتاری در پرداخت موضوع قاچاق زنان/ تابوها شکسته شد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ساخت فیلم "لاتاری" را نوعی تابوشکنی در عرصه فیلمسازی کشور دانست و گفت: "لاتاری" به موضوعی پرداخته که خیلی‌ها علاقه ندارند درباره‌اش صحبت کنند.
جسارت سازندگان فیلم لاتاری در پرداخت موضوع قاچاق زنان/ تابوها شکسته شد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ساخت فیلم "لاتاری" را نوعی تابوشکنی در عرصه فیلمسازی کشور دانست و گفت: "لاتاری" به موضوعی پرداخته که خیلی‌ها علاقه ندارند درباره‌اش صحبت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802106347558820.jpg جسارت,سازندگان,فیلم,لاتاری,در,پرداخت,موضوع,قاچاق,زنان/,تابوها,شکسته,شد Icana

طیبه شاه‌عنایتی‌ سیاوشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تماشای فیلم "لاتاری" در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، گفت: این فیلم در ژانر اجتماعی به موضوعی پرداخته که پیش از این از آن بعنوان یک تابو از آن نام برده می‌شد و بحث روزی است که خیلی‌ها علاقه ندارند درباره آن صحبت کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به علت وجود چنین معضلی در جامعه متأسف هستیم و بسیار دردناک است که چنین مسئله‌ای در جامعه وجود دارد، افزود: قاچاق انسان موضوعی است که در همه جای دنیا وجود دارد و به این شکل که فیلم "لاتاری" به آن پرداخته به ویژه در مورد زنان وجود دارد.

عضو فراکسیون زنان مجلس، "لاتاری" را اولین اثر هنری دانست که به موضوع قاچاق انسان پرداخته و فیلم را از این لحاظ شایسته تحسین برشمرد و ادامه داد: پرداختن به چنین سوژه‌هایی جرأت و جسارتی می‌خواهد که از جایی سرچشمه می‌گیرد که عوامل و کارگردان این فیلم شخصیت جوان و جسوری دارد و جرأتی داشتند که به این موضوع بپردازند.

یادآور شد: در عین حال قاچاق انسان به ویژه زنان در جامعه ما موضوعی است که همه افراد علاقه مند نیستند درباره آن صحبت کنند و یا حتی درباره آن چیزی بشنوند؛ بنابراین این فیلم با تمام نقدهایی که به آن وارد است، جسارتی دارد که قابل تحسین است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: فیلمنامه لاتاری در جریان اخذ مجوز از شورای پروانه ساخت تغییراتی داشت که گویا بخش‌هایی از فیلم به دلیل نظر شورای پروانه ساخت تغییر داشته و پایان فیلم تغییر کرده است البته این تغییرات به اصل موضوع و اصل فیلم لطمه‌ای وارد نکرده است./

پایان پیام

مصاحبه از: هدی ریسمانچی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet