ایام محرم 1398
1396/11/17 17:21:14
سرویس بین الملل
بروجردی در دیار با رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی فدراسیون روسیه:

مبارزه با تروریسم نمونه ای موفق از همکاری های امنیتی و اطلاعاتی ایران و روسیه است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،گفت:همکاری و گفتگوهای مستمر دوکشور در بحران سوریه در موضوع مبارزه با تروریسم و گروه های افراطی نمونه موفقی از همکاری های امنیتی و اطلاعاتی فیمابین بوده است.
مبارزه با تروریسم نمونه ای موفق از همکاری های امنیتی و اطلاعاتی ایران و روسیه است رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،گفت:همکاری و گفتگوهای مستمر دوکشور در بحران سوریه در موضوع مبارزه با تروریسم و گروه های افراطی نمونه موفقی از همکاری های امنیتی و اطلاعاتی فیمابین بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201802108411161444.jpg مبارزه,با,تروریسم,نمونه,ای,موفق,از,همکاری,های,امنیتی,و,اطلاعاتی,ایران,و,روسیه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ظهر سه شنبه 17 بهمن 96 با لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته اموربین الملل دومای دولتی فدراسیون روسیه دیدار و گفت وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط مثبت و راهبردی دو کشور گفت: بسترهای فراوانی در زمینه های اقتصادی، انرژی و کشاورزی در دو کشو وجود دارد که بهره گیری درست از آن می تواند به تقویت و تحکیم مناسبات فیمابین منجر شود.

وی افزود : توسعه مراودات میان مجالس ایران و روسیه به برداشتن گام هایی بلند در روابط دو جانبه کمک می کند.

 

سیاست های منفعت جویانه آمریکا و رژیم صهیونیستی موجب ناامنی و بحران های امنیتی در منطقه شده است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تداوم همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و روسیه در تحولات منطقه ای و بین المللی، افزود: تداوم و تقویت رایزنی های جمهوری اسلامی ایران و روسیه در موضوعات منطقه ای و بین المللی می تواند به برقراری صلح و ثبات در منطقه و جهان کمک فراوانی کند.

 وی ادامه داد: همکاری و گفتگوهای مستمر دو کشور در بحران سوریه در امر مبارزه با تروریسم و گروه های افراطی نمونه موفقی از همکاری های امنیتی و اطلاعاتی فیمابین بوده است.

 

لزوم رفع موانع بانکی و تسهیل مراودات اقتصادی میان بخش های خصوصی دو کشور

بروجردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شکست سیاست های آمریکا در منطقه، افزود: سیاست های منفعت جویانه آمریکا و رژیم صهیونیستی موجب ناامنی، بی ثباتی و بحران های امنیتی در منطقه شده است.

وی در پایان بر افزایش سطح مناسبات تجاری، رفع موانع بانکی و تسهیل مراودات اقتصادی میان بخشهای خصوصی دو کشور تأکید کرد.

 

لئونید اسلوتسکی :مجالس دو کشور می توانند به تسریع در  روند توسعه ارتباطات فیمابین کمک فراوانی کنند

در ادامه این دیدار لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته اموربین الملل دومای دولتی روسیه و فرستاده ویژه رئیس دومای روسیه، با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات میان روسیه و جمهوری اسلامی ایران گفت: همواره روابطی خوب و دوستانه ای در ابعاد گوناگون سیاسی، اقتصادی میان دو کشور برقرار بوده است.

وی افزود: مجالس دو کشور می توانند به تسریع در  روند توسعه ارتباطات فیمابین کمک فراوانی کنند.

لئونید اسلوتسکی با اشاره به اشتراک نقطه نظرات روسیه و ایران در موضوعات منطقه ای و جهانی گفت: وجود دیدگاه های نزدیک دو کشور در مجامع بین المللی می تواند به حل و فصل بسیاری از بحران های موجود در منطقه و برقراری امنیت پایدار منجر شود.

رئیس کمیته اموربین الملل دومای دولتی روسیه توسعه ارتباطات تجاری و سرمایه گذاری های مشترک در عرصه نفت و گاز، ساخت راه آهن و زیرساخت بنادر را فرصتی برای تعمیق مراودات دوستانه و بهره گیری از ظرفیت های موجود دو کشور دانست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet