ایام محرم 1398
1396/11/17 17:19:49
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دریادار خانزادی:

حمایت نداجا از انتشار خاطرات دفاع مقدس/ مرزهای دفاعی کشور از مرزهای جغرافیایی فراتر رفته است

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه نباید فریب لبخند دشمن را بخوریم، گفت: مرزهای دفاعی ما خیلی جلوتر از مرزهای جغرافیایی قرار گرفته است.
حمایت نداجا از انتشار خاطرات دفاع مقدس/ مرزهای دفاعی کشور از مرزهای جغرافیایی فراتر رفته است فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه نباید فریب لبخند دشمن را بخوریم، گفت: مرزهای دفاعی ما خیلی جلوتر از مرزهای جغرافیایی قرار گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711109232924711.jpg حمایت,نداجا,از,انتشار,خاطرات,دفاع,مقدس/,مرزهای,دفاعی,کشور,از,مرزهای,جغرافیایی,فراتر,رفته,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم رونمایی از کتاب‌های خاطرات فرماندهان نداجا اظهار داشت: به واسطه کار چشم‌گیری که پیشکسوتان در بیان خاطرات خود از دفاع مقدس داشته اند، چشم‌انداز جدیدی برای نیروی دریایی به وجود خواهد آمد.

وی ادامه داد: زمانی که جنگ به انتها می رسید، بنده به نیروی دریایی ملحق شدم. نیروی دریایی در دفاع مقدس خوش درخشید و این افتخار همچنان در دل ماست، از این رو لحظه به لحظه کتاب های دفاع مقدس تجربه های خودمان بود که جلوی چشم ما ورق می خورد.

فرمانده نداجا تصریح کرد: کتاب های خاطرات فرماندهان نداجا نفیس، با کیفیت و هوشمندانه تهیه شده اند. این کتاب ها باید در بدنه نیروی دریایی نشر پیدا کنند و جوانان از آن بهره گیرند.

خانزادی افزود: کسی که می خواهد بنویسد باید قبلاً خودشان علم داشته باشند. نوشتن باعث می شود شکاف نسلی برطرف شود. کسانی که در بیرون تلاش می کنند بر روند پیوسته انقلاب اسلامی خدشه وارد کنند یک چیز را فراموش کرده اند که این تلاش مذبوحانه است چرا که انقلاب ما مردمی بود و بقای آن نیز به دست مردم است.

وی ادامه داد: استکبار جهانی در مرزهای ایران ذبح شد و تلاش امروز آن ها مذبوحانه است و به جوانان توصیه می کنیم فریب لبخند دشمن را نخورند. مرزهای دفاعی ما خیلی جلوتر از مرزهای جغرافیایی قرار گرفته است.

فرمانده نداجا با تاکید بر اینکه انسان یک موجود اجتماعی است، گفت: انسان با به اشتراک گذاشتن افکار قصد قدرتمندتر شدن داشت لذا برای رسیدن به این قدرت آموخت که باید کار گروهی انجام دهد و این مسئله نیازمند به ارتباط بود.

خانزادی تصریح کرد: نوشتن به عنوان ابزاری مهم در دست انسان قرار گرفت و بشر آموخت برای قدرت برتر باید دانش بیاموزد. در طول تاریخ ایران بزرگ، دانش ما مورد هجمه قرار می گرفت. بخشی از کتب بزرگ و ارزشمند ما باعث قدرتمندتر شدن قدرت ها شد.

وی خاطر نشان کرد: تمدن قدرتمند مولفه های زیادی دارد که با قرار دادن آن در کنار دانش ایجاد می شود. برای تبدیل شدن به قدرت جهانی باید علم جهانی تولید کرد در حالی که نوشته های ما ملی نوشته می شوند.

فرمانده نداجا اظهار داشت: ما ۱۲ کتاب خاطرات دفاع مقدس را تا افزایش صدها عنوان حمایت می کنیم. باید هر چه سریع تر کتاب های خاطرات دفاع مقدس را به زبان انگلیسی ترجمه کنیم و ازاین کار حمایت خواهیم کرد.

خانزادی تاکید کرد: ما می خواهیم فکر و اندیشه ایرانی را ترویج دهیم. قلم و نوشتن حلقه اتصال علماست که اگر این علوم به هم برسند قدرت تعاملی بیشتری به وجود می آید تا آینده نیروی دریایی بهتر شود.

وی افزود: علم چیزی است که به ما قدرت و توانایی می دهد. ما می نویسیم تا دانشمندتر شویم. پیامبر می فرمایند «علم و دانش را به زنجیر ببندید تا از دست شما فرار نکند» غربی ها در هر نقطه ای که قرار گرفته اند تجارب خود را نوشته اند.

فرمانده نداجا بیان کرد: نوشتن ابزار قدرتمند شدن و قدرتمندتر ماندن است. جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگوی حکومتی برتر لباسی به ما عطا کرده است. ما این لباس را به شوق شهادت بر تن کردیم. موضوع شهادت در اسلام به قدری مهم است که بارها مورد تاکید قرار گرفته اما قلم فضلا از شهادت بالاتر دانسته شده است.

به گزارش دفاع پرس، خانزادی تاکید کرد: مومن و متعهد بودن در قلم شرط پیشی گرفتن قلم بر شهادت است. نوشتن جلوه ای از شخص، جامعه و تمدن است. اهالی قلم رشادت های نیروی دریایی را با گونه های مختلف هنری ترسیم کنند تا ما با استفاده از آن قدرتمندتر شویم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet