ایام محرم 1398
1396/11/17 17:30:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جعفرپور:

متولیان فرهنگ در انتقال واقعیت‌های انقلاب تلاش کنند

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال‌های اخیر شاهد تولیدات فرهنگی مناسبی در خصوص انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نبوده‌ایم، گفت: در انتقال وقایع انقلاب به نسل جوان کوتاهی شده است.
متولیان فرهنگ در انتقال واقعیت‌های انقلاب تلاش کنند نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال‌های اخیر شاهد تولیدات فرهنگی مناسبی در خصوص انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نبوده‌ایم، گفت: در انتقال وقایع انقلاب به نسل جوان کوتاهی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711104627592508.jpg متولیان,فرهنگ,در,انتقال,واقعیت‌های,انقلاب,تلاش,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ جمشید جعفرپور رئیس کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زبان هنر یکی از موثرترین راه‌های انتقال فرهنگ به جامعه و ارتباط با مردم است، اظهار داشت: بیشترین هزینه‌ها در خصوص تولیدات فرهنگی، شامل حال ساخت فیلم و سریال هایی می‌شود که نه‌تنها پیام و نکته آموزشی برای مردم دارد، بلکه سبک زندگی تجملاتی را به نمایش می‌گذارد.

وی ادامه داد: دست‌اندرکاران و متولیان فرهنگ در انتقال واقعیت‌های تاریخ معاصر کشورمان به ویژه وقایع ظهور انقلاب ضعیف عمل کرده‌اند.

این نماینده خانه ملت با بیان اینکه نسل جوان به خوبی با اهداف و دستاوردهای انقلاب آشنا نیست، افزود: دشمن به خلق و خوی جوانان ما و همچنین تاثیر پذیری آن ها از آثار هنری آگاه است؛ لذا برای مخدوش کردن ذهن نسل جوان و ایجاد دلسردی و ناامیدی آن ها نسبت به نظام و انقلاب اسلامی، متوسل به پروژه ساخت نمایش های ضد ارزشی شده است.

وی با انتقاد از لایحه بودجه 97 مبنی بر محدود بودن اعتبارات فرهنگی تصریح کرد: در انتقال ایثارگری و مجاهدت های انقلابیون در ایجاد انقلاب به نسل امروز کوتاهی شده است و عدم فرهنگ سازی در این زمینه، به نفع جامعه و کشور نیست؛ لذا با این اعتبارات نمی‌شود آنگونه که شایسته فرهنگ کشور است، کار فرهنگی کرد.

وی ادامه داد: هر چه در زمینه ترویج فرهنگِ وقایع تاریخی و  مذهبی کشور برای ملت هزینه کنیم، باز خورد مثبتی برای ارتقای آگاهی مردم به ارمغان خواهد آورد.

به گزارش دفاع پرس، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال های اخیر شاهد تولیدات شایسته در حوزه های انقلاب و دفاع مقدس نبوده ایم، خاطرنشان کرد: نسل جدید به دنبال تحقیق و کسب آگاهی است و می خواهد واقعیت ها را بداند این در حالی است که نویسندگان و تولیدکنندگان آثار هنری نتوانستند دوره انقلاب را به خوبی برای مردم به ویژه جوانان معرفی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet