هفته دفاع مقدس
1396/11/18 08:58:48
سرویس فرهنگی
طباطبایی‌نژاد:

نمی‌توان برای جهت‌دهی به آثار سینمایی دستوری و بخشنامه‌ای عمل کرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، نگاه دستوری و بخشنامه در جهت‌دهی به آثار را مورد نقد قرار داد و تأکید کرد: سینماگران خود در عرصه فیلمسازی جریان‌ساز هستند.
نمی‌توان برای جهت‌دهی به آثار سینمایی دستوری و بخشنامه‌ای عمل کرد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، نگاه دستوری و بخشنامه در جهت‌دهی به آثار را مورد نقد قرار داد و تأکید کرد: سینماگران خود در عرصه فیلمسازی جریان‌ساز هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701109197164689.jpg نمی‌توان,برای,جهت‌دهی,به,آثار,سینمایی,دستوری,و,بخشنامه‌ای,عمل,کرد Icana

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه سینماگران قشر فرهیخته و هنرمندی هستند که جهت‌گیری آن‌ها بسیار اهمیت دارد و قطعا روی جامعه تأثیرگذار خواهد بود، گفت: جهت‌دهی به سینماگران کار ساده‌ای نیست و باید با روش متناسب با خود صورت گیرد.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تولید آثار فاخر سینمایی از برخی هنرمندان مثل ابراهیم حاتمی‌کیا، اظهار کرد: بعضا جریان‌سازترین آثار، آثاری هستند که از سوی هنرمندان متعهد ساخته و خود این آثار موجب جهت‌دهی و جریان‌سازی در فضای فیلم‌سازی کشور می‌شوند.

وی ارتقای ذائقه مخاطب را موضوعی بسیار مهم دانست و گفت: این وظیفه را خود فیلمسازان و هنرمندان با ساخت فیلم‌هایشان بر عهده دارند و باید با در اختیار گذاشتن امکانات و باز کردن مسیر برای آن‌ها این مهم را محقق کرد؛ بنابراین اینکه بخواهیم سازمانی یا نهادی را مسئول ارتقای سطح آثار سینمایی و جهت‌دهی به آثار کنیم، نشدنی و عملی اشتباه است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس وجود هنرمندان جریان‌ساز که در راستای ارزش‌های انقلاب اسلامی در عرصه فیلمسازی گام برمی‌‎دارند را کم ندانست و گفت: هنرمندان خود با زبان‌ها و گویش‌های مختلف این ارزش‌ها را در آثار خود بیان کرده‌ند که این نگاه نیاز به تقویت دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet