هدر موبایل
1396/11/18 07:47:07
سرویس اجتماعی
امینی فرد خبر داد:‌ ‌

اصلاح مصوبه دریافت مالیات پلکانی از پزشکان/ وزارت بهداشت دسترسی مستقیمی به درآمدهای مالیاتی ندارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت:‌ انتهای بررسی لایحه بودجه دریافت مالیات پلکانی ازپزشکان مجدد در دستورکار قرارمی گیرد.
اصلاح مصوبه دریافت مالیات پلکانی از پزشکان/ وزارت بهداشت دسترسی مستقیمی به درآمدهای مالیاتی ندارد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت:‌ انتهای بررسی لایحه بودجه دریافت مالیات پلکانی ازپزشکان مجدد در دستورکار قرارمی گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101962698639.jpg اصلاح,مصوبه,دریافت,مالیات,پلکانی,از,پزشکان/,وزارت,بهداشت,دسترسی,مستقیمی,به,درآمدهای,مالیاتی,ندارد Icana

محمد نعیم امینی فرد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتقادهای مطرح شده درخصوص تصویب مالیات تا 35 درصد حق الزحمه پزشکان، گفت:‌ درحال حاضر طرح پرداخت پلکانی مالیات برای پزشکان دربیمارستان ها اعمال می شود، یعنی درآمدهای پزشکان براساس پلکان های هر10 میلیون کارکرد کسوراتی دارد که این میزان نهایت به 35 درصد می رسد، ضمن اینکه این منابع به درآمدهای اختصاصی بیمارستان واریزمی شود؛ این درحالی است که مالیات مصوب درکمیسیون تلفیق مضاعف بوده و دریافت دو مالیات ازیک محل با ویژگی یکسان نمی توان وضع کرد.

نماینده مردم ایرانشهر درمجلس شورای اسلامی افزود:‌ کسوراتی که از درآمد پزشکان براساس طرح پلکانی اخذمی شود، به منابع وزارت بهداشت و درمان واریز می شود، اما کسورات از محل اخذمالیات پلکانی مصوب درمجلس به منابع عمومی دولت واریزمی شود؛ بنابراین وزارت بهداشت و درمان دسترسی مستقیمی به این درآمدها ندارد، ضمن اینکه این مصوبه مناطق محروم را مستثنی نکرد؛ یعنی نوع پرداخت درتهران با کوچکترین روستاها و شهرها یکسان است.

وی با بیان اینکه طی مذاکره ای با رییس مجلس مقرر شده است که راه حل اساسی و منطقی  برای رفع این معضل اخذ شود، تصریح کرد:‌ زیرا به لحاظ عملی اعمال این قانون شدنی نیست، نمی توان دو 35 درصد از یک کارکرد کسر شود، به طورحتم  این مسئله سبب خروج پزشکان از بخش دولتی و و در تناقض با عدالت دردسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی و با کیفیت ترشدن خدمات ازبخش عمومی و دولتی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:‌ برای تغییر دراین مصوبه باید بحث های بسیاری انجام شود، قطعا در انتهای بررسی لایحه بودجه برخی مواد از جمله این مسئله بازنگری می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet