هفته دفاع مقدس
1396/11/17 18:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
وزیر بهداشت خطاب به معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی:

لزوم بازنگری برنامه های اجرا شده در حوزه درمان برای خطا و اشتباه کمتر/ روی دستاوردهای طرح تحول سلامت تعصب داشته باشید

وزیر بهداشت خطاب به معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: روی دستاوردهای طرح تحول سلامت تعصب داشته باشید و اجازه ندهید که خدشه ای به آن وارد شود. حتما به محیط و واحدهای زیرمجموعه بروید و از آنها بازدید سرزده داشته باشید تا تصمیمات براساس مستندات و مشاهدات باشد.
لزوم بازنگری برنامه های اجرا شده در حوزه درمان برای خطا و اشتباه کمتر/ روی دستاوردهای طرح تحول سلامت تعصب داشته باشید وزیر بهداشت خطاب به معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: روی دستاوردهای طرح تحول سلامت تعصب داشته باشید و اجازه ندهید که خدشه ای به آن وارد شود. حتما به محیط و واحدهای زیرمجموعه بروید و از آنها بازدید سرزده داشته باشید تا تصمیمات براساس مستندات و مشاهدات باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201708105224565284.jpg لزوم,بازنگری,برنامه,های,اجرا,شده,در,حوزه,درمان,برای,خطا,و,اشتباه,کمتر/,روی,دستاوردهای,طرح,تحول,سلامت,تعصب,داشته,باشید Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از وبدا، سیدحسن قاضی زاده هاشمی در اجلاس معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور با اشاره به فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر، گفت: امیدوارم انقلابی که با هزاران امید در ۲۲ بهمن به پیروزی رسید، بتواند در جهت تحقق آرزوها و آرمانهای بنیانگذاران انقلاب اسلامی و شهدا، موفق باشد.

وی اظهار کرد: مردم مشکلات زیادی دارند و این روزها با آرمانها و آرزوهای انقلاب اسلامی فاصله داریم و دلیل آن نیز مربوط به خودمان است و اگر عدم موفقیت ها را به بیرون از کشور نسبت بدهیم یعنی بر ضعف های خودمان سرپوش گذاشته ایم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: امروز در کشور گرفتار منیت و خودخواهی هستیم اما در جامعه پزشکی به دلیل فرصتی که خدا فراهم کرده، وابستگی به این عوامل کمتر است چراکه سهم ما از دنیا، روپوش سفید است که به انسان حریت می بخشد و با هیچ چیزی قابل تعویض نیست.

وی با بیان اینکه امیدوارم آفت های انقلاب اسلامی رو به گسترش نباشد، افزود: کشور توانمندی های بسیار زیادی دارد و می توان مشکلات را بهتر حل کرد مشروط به اینکه به توصیه امام راحل عمل کنیم که باید با هم و همدل باشیم و نگران دشمن بیرونی نباشیم و همدیگر را تضعیف نکنیم.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: فرصت برای خدمت به مردم، محدود و گذرا است و برای خدمت به مردم و کشور، هیچ راهی جز باور و اطمینان به توان خودمان نداریم چراکه در قرن حاضر، هیچ کشور و قدرت بین المللی، دلسوز دیگری نیست.

وزیر بهداشت در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر لزوم بازنگری برنامه های اجرا شده در حوزه درمان برای خطا و اشتباه کمتر، گفت: امیدوارم برگزاری چنین اجلاسی بتواند به تسهیل امور و خطای کمتر برنامه ها و سیاستگذاری ها منجر شود.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: یکی از مهمترین مشکلات کانونهای سیاستگذاری این است که قوانین و مقررات خوبی وضع می کنند اما در محیط اجرا نمی شود یا ناقص اجرا می شود که با نیت قانونگذار و سیاستگذار، تناقض دارد.

وی یادآور شد: اعتبارات دانشگاه ها از محل بیمه ها و وزارت بهداشت مشخص است و باید درآمد و هزینه ها مدیریت و کنترل شود که برای این کار نیاز به نیروی انسانی کار آمد است در غیر این صورت با کسری بودجه روبرو خواهند شد و لازم است که اولویت ها، مشخص شود و اقداماتی مانند لیست انتظار برای اعمال غیر اورژانسی انجام و راهنماهای بالینی اجرایی شود.

قاضی زاده هاشمی ضمن تاکید بر لزوم نظارت دقیق در حوزه درمان در کل کشور و تهران، گفت: تهران باید در موضوع نظارت و برخورد با تخلفات، الگوی کشور باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: نیامده ایم که سوء رفتار دیگران را توجیه کنیم بلکه بخاطر خدمت به مردم آمدیم و از دانشگاه و موقعیت اجتماعی گذشتیم تا به مردم خدمت و رفع ظلم کنیم.

وزیر بهداشت در پایان تاکید کرد: قرار نیست اگر دیگران عملکرد مناسبی ندارند یا تصمیمات غیرانقلابی می گیرند ما عملکرد آنها را توجیه کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet