ایام محرم 1398
1396/11/18 15:18:08
سرویس فرهنگی
ذوالقدر:

فیلم "لاتاری" به دلیل بیان واقعیت‌های جامعه مخاطبان سینما را راضی خواهد کرد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس توجه به فیلمسازان و استعدادهای جوان فیلمسازی در کشور را موجب شکل‌گیری بیانی جدید و جذب مخاطب بیشتر در سینمای امروز کشور برشمرد و "لاتاری" را فیلمی جسورانه توصیف کرد.
فیلم "لاتاری" به دلیل بیان واقعیت‌های جامعه مخاطبان سینما را راضی خواهد کرد عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس توجه به فیلمسازان و استعدادهای جوان فیلمسازی در کشور را موجب شکل‌گیری بیانی جدید و جذب مخاطب بیشتر در سینمای امروز کشور برشمرد و "لاتاری" را فیلمی جسورانه توصیف کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802105211887194.jpg فیلم,"لاتاری",به,دلیل,بیان,واقعیت‌های,جامعه,مخاطبان,سینما,را,راضی,خواهد,کرد Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تماشای فیلم "لاتاری" در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، گفت: سوژه این فیلم سوژه‌ای اجتماعی است و دست روی نکته‌ای می‌گذارد که برای جامعه ایرانی بسیار قابل تأمل است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی افزود: فیلم در عین حال که یک سوژه اصلی تحت عنوان قاچاق انسان را مطرح می‌کند بسیاری از مسائل و معضلات جامعه را نیز در حاشیه آن از جمله سخت‌گیری خانواده‌ها در ازدواج و پیامدهای منفی آن، مشکلات اقتصادی و سودجویی برخی افراد از این مشکلات و معضلات اجتماعی را بیان می‌کند.

وی با بیان اینکه سوژه طرح شده در فیلم "لاتاری" گامی نو و جدید به شمار می‌آید که پیش از این در سینمای ایران به آن پرداخته نشده بود، پیش بینی کرد که این فیلم از مخاطبان سینما و جشنواره سی و ششمین را راضی کند و علت این رضایت هم بیان واقعیت‌‎ها و معضلات در جامعه امروز ایران است.

ذوالقدراضافه کرد: در عین حال بسیاری دیگر از فیلم‌ها با هزینه‌های بالا نمی‌توانند مخاطب خود را راضی نگه دارند و علت این مسئله بیان مسائلی است که با آنچه در جامعه می‌‌گذارد بسیار فاصله دارد که البته برخی سلایق بیان حقایق جامعه در سینما را نمی‌پسندند.

وی بیان حرف‌های مردم و دغدغه‌های آن‌ها از طریق سینما و تلویزیون را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: چنانچه دغدغه‌های مردم از این تریبیون‌ها بیان شود و گوشه‌ای از سینما به زبان اعتراضی مردم تبدیل شود، بخشی از جامعه را تخلیه کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس توجه به فیلمسازان جوان و کشف استعدادها در این زمینه را موجب رونق صنعت سینمای کشور دانست و تأکید کرد: جوانان جسارت بالایی در بیان واقعیت‌ها دارند لذا می‌توانند مخاطب بیشتری را به سینماهای کشور بکشانند که این اتفاق برای لاتاری رخ داد./

پایان پیام

مصاحبه از: هانیه خاکپور

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet