ایام محرم 1398
1396/11/17 20:08:45
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قاسمی:

مقاومت به رژیم صهیونیستی اجازه جنگ جدیدی در منطقه را نمی دهد

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت که فروش سلاح توسط تاجران مرگ به بحران‌هایی در منطقه که نمی‌تواند جنگ دیگری را تحمل کند، منجر می‌شود.
مقاومت به رژیم صهیونیستی اجازه جنگ جدیدی در منطقه را نمی دهد سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت که فروش سلاح توسط تاجران مرگ به بحران‌هایی در منطقه که نمی‌تواند جنگ دیگری را تحمل کند، منجر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201702107517874878.jpg مقاومت,به,رژیم,صهیونیستی,اجازه,جنگ,جدیدی,در,منطقه,را,نمی,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرگزاری یونیوز، اظهار داشت که استقلال کشورها با دلار خریده می‌شود و در ازای پول‌های هنگفت، ارزش‌های انسانی فروخته می‌شود.

وی افزود: به‌دلیل سلاح‌هایی که در منطقه انتشار یافته است، ما نیازمند تفکر درباره آینده منطقه نیستیم. ارسال و صادرات سلاح‌ به کشورها که می‌تواند زمینه‌ای برای جنگ‌های دیگر در منطقه باشد، برای ترامپ مهم نیست. مشکلات و پیچیدگی‌هایی در گذشته شاهد بودیم که کار را امروز به اینجا رسانده است.

قاسمی در توضیح اظهارات محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران که گفته بود عربستان موشک‌های قادر به حمل سلاح‌های هسته‌‌ای دارد، گفت: بعید نیست که آمریکا در ازای نفت، به برخی از این نظام‌ها در منطقه سلاح‌های متنوعی داده باشد تا بتواند توازن در منطقه را متناسب با نقشه‌‌های خود برقرار کند.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: من معتقدم که عربستان نمی‌تواند این سلاح‌هایی که ترامپ آن را سلاح‌های خوب و زیبا نامیده است، بسازد.

وی با یادآوری جنگ‌های گذشته مانند جنگ صدام علیه ایران، کویت و جنگ خلیج فارس و ورود آمریکا به عراق و افغانستان و پدیده گروه‌های تروریستی و تجاوز به ملت مظلوم یمن در سایه سکوت سازمان ملل، گفت: فروش سلاح از سوی تاجران مرگ به بحران‌هایی در منطقه که نمی‌تواند جنگ دیگری را تحمل کند، منجر می‌شود.

دخالت ترکیه امنیت نسبی سوریه را تهدید می‌کند

قاسمی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرگزاری یونیوز با بیان اینکه دخالت ترکیه در سوریه کار نادرستی است، گفت: جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که این دخالت می‌تواند منجر به فعال شدن دوباره گروه‌های تروریستی در سوریه شود و در نتیجه به امنیت نسبی موجود در این کشور پایان دهد.

وی گفت: من معتقدم عناصری که از کشورهای دیگر دستور می‌گیرند، بار دیگر می‌توانند جنگ را در داخل سوریه شعله‌ور کنند.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اظهار داشت: نگرانی و ناامیدی دونالد ترامپ از اوضاع سوریه و شکست داعش در این کشور، می‌تواند بار دیگر منجر به شعله ور شدن جنگ در سوریه شود.

استفاده گروه‌های تروریستی از سلاح‌های آمریکایی

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه گفت‌وگوی خود با یونیوز با اشاره به حمایت‌های آمریکا از گروه‌های موجود در سوریه با سلاح‌های پیشرفته طی ماه‌های گذشته، گفت: برخی از شواهد نشان دهنده این است که این گروه‌ها طی روزهای اخیر از این سلاح‌های آمریکایی استفاده کرده‌اند.

قاسمی با اشاره به سرنگونی جنگنده سوخو 25 روسیه افزود: استفاده برخی از گروه‌های تروریستی از سلاح‌های آمریکا می‌تواند پیام‌ها و معانی ویژه‌ای داشته باشد.

وی افزود: روند آستانه و سوچی از طریق نقش‌آفرینی سوریه، ایران، و ترکیه موفق شد به داعش در سوریه پایان دهد و امنیت نسبی را در این کشور برقرار کند.

قاسمی گفت: اظهارات برخی از مسئولان آمریکایی نشان می‌دهد که آن‌ها در سوریه باقی خواهند ماند تا اجرای نقشه‌هایشان در این کشور ادامه یابد

اسرائیل جرات راه انداختن جنگ علیه غزه را ندارد

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان تصریح کرد رژیم اشغالگر در صورت داشتن طرحی موفق برای تحقق اهداف خود، در راه انداختن جنگ علیه مقاومت و کشورهای منطقه تردیدی به خود راه نمی‌دهد، زیرا این رژیم از مقاومت و امت اسلامی، تنفر عمیقی دارد.

وی افزود: نیروی مقاومت و تحولات منطقه به رژیم صهیونیستی اجازه جنگ جدیدی در منطقه را نمی‌دهد.

قاسمی  اظهار داشت که  دشمن صهیونیستی قبلا به دلیل قدرت مقاومت و تحولات منطقه از راه اندازی این جنگ‌ها در منطقه منصرف شد.

وی در  واکنش به اخبار منتشر شده درباره حمله قریب‌الوقوع اسرائیل به غزه گفت: رژیم صهیونیستی جرأت چنین اقدامی را ندارد، زیرا در صورت راه اندازی این جنگ، متحمل شکست سنگینی خودهد شد.

به گزارش تسنیم، وی افزود که هماهنگی حکام عربستان با رژیم صهیونیستی و اظهار نظر‌ها درباره حمله اسرائیل به غزه، در چارچوب جنگ روانی صورت می‌گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet