هفته دفاع مقدس
1396/11/18 00:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرباسیان در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی؛

توسعه اشتغال روستایی و شهر‌های زیر ۱۰هزار نفر با تسهیلات ویژه

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای توسعه اشتغال روستایی، امسال ۱۲هزار میلیارد تومان اعتبار در بخش‌های معدن، گردشگری، صنعت و صنایع دستی پرداخت شد.
توسعه اشتغال روستایی و شهر‌های زیر ۱۰هزار نفر با تسهیلات ویژه وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای توسعه اشتغال روستایی، امسال ۱۲هزار میلیارد تومان اعتبار در بخش‌های معدن، گردشگری، صنعت و صنایع دستی پرداخت شد. https://cdn.icana.ir/d/019/122205.jpg توسعه,اشتغال,روستایی,و,شهر‌های,زیر,۱۰هزار,نفر,با,تسهیلات,ویژه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی با بیان این مطلب گفت: این تسهیلات به متقاضیان ساکن در مناطق شهری با جمعیت کمتر از ۱۰هزار نفر هم پرداخت می‌شود.

مسعود کرباسیان با بیان اینکه شاه بیت ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی رونق تولید و کسب و کار است افزود: امسال حدود ۲۰هزار میلیارد تومان برای راه اندازی دوباره واحد‌های صنعتی و تولید نیمه فعال اختصاص یافت.

کرباسیان با اشاره به آغاز طرح جایگرینی خودرو‌های فرسوده با دستور رییس جمهور گفت: استان سمنان به دلیل برخورداری از واحد‌های صنعتی قطعه سازی، خودروسازی و اتوبوس سازی می‌تواند در اجرای طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده نقش ایفا کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: باید برای افزایش اشتغال تالار بورس در سمنان را فعال کرد و باید عرضه و تقاضا به معنی واقعی موجب کاهش آمار بیکاری در این استان شود.

استاندار سمنان هم در این نشست با بیان اینکه اختیارات بانک‌های استان برای ارائه تسهیلات محدود است از وزیر امور اقتصادی و دارایی خواست برای افزایش اختیارات این بانک‌های تلاش کنند.

سیدشهاب الدین چاوشی افزود: مشکل عمده در بازار استان، نوسانات ارزی و رکود است که وزارت امور اقتصادی و دارایی  باید برای رفع این مشکل اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در استان سمنان بیش از هزار و ۸۰۰واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم ۳۸درصدی در اشتغال این استان دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet