هدر موبایل
1396/11/18 14:45:18
سرویس سیاسی
مافی:

حرمین شرفین نیازمند مدیریت بین‌المللی است/ لزوم ورود شورای همکاری خلیج فارس به موضوع

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بر مدیریت بین‌المللی حرمین شرفین تاکید کرد و گفت: این موضوع باید در شورای همکاری خلیج فارس مطرح شود.
حرمین شرفین نیازمند مدیریت بین‌المللی است/ لزوم ورود شورای همکاری خلیج فارس به موضوع عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بر مدیریت بین‌المللی حرمین شرفین تاکید کرد و گفت: این موضوع باید در شورای همکاری خلیج فارس مطرح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104656351219.jpg حرمین,شرفین,نیازمند,مدیریت,بین‌المللی,است/,لزوم,ورود,شورای,همکاری,خلیج,فارس,به,موضوع Icana

پروانه مافی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص درخواست قطر برای بین‌المللی کردن حرمین شریفین، گفت: پیشنهاد سلب اختیار حرمین شرفین از عربستانی‌ها بسیار مناسب و به جا است زیرا حرمین شرفین بین‌المللی بوده و به یک کشور خاص ارتباط پیدا نمی‌کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مسلمانان همه جهان باید در اداره حرمین شرفین دخالت داشته باشند، تصریح کرد: پیشنهاد اداره بین‌المللی فضاهای مقدس حتما باید در شورای همکاری خلیج فارس مطرح و برای تایید آن تلاش بسیار شود.

وی با انتقاد از عملکرد عربستان و جهت‌گیری‌های سعودی‌ها در تصمیم‌گیری‌ها‌ برای مسلمان جهان، یادآور شد: طرح پیشنهاد مذکور از سوی قطری‌ها نیز از همین جهت است.

مافی تاکید کرد: با توجه به اینکه حرمین شرفین فضاهای مذهبی متعلق به همه مسلمانان جهان است،  عربستان باید دست از روش‌های نادرست خود در خصوص اداره این اماکن بردارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: با توجه به اینکه حرمین شرفین به همه ملل مسلمان تعلق دارد این مجموعه نیازمند مدیریت بین‌المللی است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان با هشدار به مقامات قطر، گفت: درخواست برای بین المللی کردن اماکن مقدس اقدامی متجاوزانه و اعلام جنگ علیه عربستان است. ما حق خود را برای واکنش به هر طرفی که برای بین المللی کردن اماکن مقدسمان تلاش کند محفوظ می‌دانیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet