خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/11/18 10:51:56
سرویس اجتماعی
علیجانی خبر داد:

تدوین طرحی جامع برای رفع مشکلات پایتخت در مجمع امید/پیش‌بینی نیاز 10 میلیارد دلاری برای توسعه ناوگان حمل و نقل شهری

عضو کمیسیون بهداشت مجلس از تلاش مجمع امید برای تدوین طرحی جامع برای ارائه به سران قوا در جهت رفع مشکلات حوزه شهری پایتخت خبر داد.
تدوین طرحی جامع برای رفع مشکلات پایتخت در مجمع امید/پیش‌بینی نیاز 10 میلیارد دلاری برای توسعه ناوگان حمل و نقل شهری عضو کمیسیون بهداشت مجلس از تلاش مجمع امید برای تدوین طرحی جامع برای ارائه به سران قوا در جهت رفع مشکلات حوزه شهری پایتخت خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108307270662.jpg تدوین,طرحی,جامع,برای,رفع,مشکلات,پایتخت,در,مجمع,امید/پیش‌بینی,نیاز,10,میلیارد,دلاری,برای,توسعه,ناوگان,حمل,و,نقل,شهری Icana

محسن علیجانی زمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد ارائه نامه شورای شهر به معاون اول رئیس جمهور در جهت مساعدت دولت برای رفع مشکلات حوزه شهری پایتخت گفت: نمایندگان استان تهران از هر حرکتی در جهت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی هوای تهران حمایت می‌کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما در مجمع امید در حال پیگیری پیشنهادات مطرح شده تامین اعتبارات حوزه حمل و نقل شهری در لایحه بودجه 97 هستیم تا از مالیات بر ارزش افزوده سهم بیشتری به این حوزه تخصیص یابد، کمااینکه قرار بر این شده که 50 درصد از اعتبارات حاصل از انتشار اوراق مشارکت که حدود 6هزار میلیارد تومان است برای این بخش هزینه شود.

وی با تاکید بر اینکه توسعه ناوگان حمل و نقل شهری به ویژه خطوط مترو یکی از گام‌های مهم در جهت رفع آلودگی هوا بوده، خاطرنشان کرد: هم اکنون برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات مترو به افزایش 2000 واگن نیاز بوده که تحقق این مهم نیز در گروی تامین اعتبارات این بخش است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اعلام این خبر که مجمع امید به دنبال تدوین طرحی جامع برای رفع مشکلات تهران است، تاکید کرد: این طرح مجموعه‌ای از ایده‌های نمایندگان تهران و اعضای شورای شهر برای رفع آلودگی هوا و توسعه ناوگان حمل و نقل شهری بوده که در قالب بسته خدمات شهری به منظور ارائه به سران قوا تدوین می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به اعتبارات مورد نیاز برای توسعه ناوگان حمل و نقل شهری تصریح کرد: برای توسعه ناوگان حمل و نقل شهری به 10 میلیارد دلار اعتبارات نیاز است که باید با مشارکت مجلس، شورای شهر، بخش خصوصی و فاینانسرهای خارجی تامین شود چراکه در صورت تحقق این مهم مشکل آلودگی هوا نیز برطرف خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet