هدر موبایل
1396/11/18 11:27:01
سرویس سیاسی
پژمان‌‌فر:

ناتوانی عربستان در اداره حرمین شریفین صدای قطر را هم درآورد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است عربستان که توانایی اداره حرمین شریفین را ندارد نباید نسبت به پیشنهاد قطر برای اداره بین المللی آن، عصبانی شود.
ناتوانی عربستان در اداره حرمین شریفین صدای قطر را هم درآورد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است عربستان که توانایی اداره حرمین شریفین را ندارد نباید نسبت به پیشنهاد قطر برای اداره بین المللی آن، عصبانی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201610101279218664.jpg ناتوانی,عربستان,در,اداره,حرمین,شریفین,صدای,قطر,را,هم,درآورد Icana

نصرالله پژمان فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عصبانیت عربستان از پیشنهاد قطر برای بین المللی کردن اداره حرمین شریفین، گفت: بین المللی شدن اداره حرمین شریفین برای سالیان مطرح بود و به علت ضعف مدیریت کشور عربستان در مدیریت و ارائه خدمات زمان برگزاری حج این موضوع در اذهان تداعی شده که این کشور شایستگی مدیریت حرمین شریفین ندارد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: عربستان توانمندی اداره حرمین شریفین را ندارد و کم کم تمام کشورها به این سمت می روند که اداره آن را بین المللی کنند و این تصمیم گیری باید در کشورهای اسلامی صورت گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه ضعف در روابط میان کشورها باعث شده قطر این مسأله را مطرح کند، عنوان کرد: عربستان نشان داده توانایی اداره حتی 3 میلیون نفر زائر را ندارد و در هر نوبت به مشکلات بهداشتی، تغذیه ای حوادث یا حمل و نقل بر می خورد در حالی که این برنامه یک روال عادی است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: زمانی ایران پیشنهاد احداث خط آهن میان عرفات و مشعر را داد چرا که وضعیت اتوبوس ها بسیار نامناسب بود و حتی حاضر بودیم با هزینه خود این کار را انجام دهیم که عربستان خود این اقدام را انجام داد لذا عربستان که توانایی اداره مراسم حج را ندارد نباید از پیشنهادات سایر کشورها عصبانی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet