ایام محرم 1398
1396/11/18 13:48:21
سرویس فرهنگی
خانلری:

سهمیه‌های دانشگاهی نقشی در پایین آمدن شاخص‌های علمی نداشته است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن تاکید بر ضرورت حمایت همه جانبه از نخبگان و ضرورت شایسته سالاری در ورود به دانشگاه‌ها، معتقد است سهمیه‌های دانشگاهی نقشی در پایین آمدن شاخص‌های علمی نداشته است.
سهمیه‌های دانشگاهی نقشی در پایین آمدن شاخص‌های علمی نداشته است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن تاکید بر ضرورت حمایت همه جانبه از نخبگان و ضرورت شایسته سالاری در ورود به دانشگاه‌ها، معتقد است سهمیه‌های دانشگاهی نقشی در پایین آمدن شاخص‌های علمی نداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105794682050.jpg سهمیه‌های,دانشگاهی,نقشی,در,پایین,آمدن,شاخص‌های,علمی,نداشته,است Icana

کارن خانلری در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره کاهش شاخص علمی کشور به دلیل وجود سهمیه‌های متعدد در پذیرش دانشجویی،گفت: اگرچه بسیاری از افراد معترض به سهمیه‌های دانشگاهی، بحث شایسته سالاری را مطرح می‌کنند و البته این موضوع مطلب درستی است؛ اما بنده معتقد به پایین آمدن شاخص علمی به دلیل وجود سهمیه‌ها نیستم زیرا ظرفیت‌های دانشگاهی ما بسیار بالاتر از این  مسائل است.

نماینده مردم ارامنه شمال در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع سهمیه‌ها سال‌هاست به صورت سنت در کنکور در آمده است؛ اما  با این اوصاف علم در کشور ما عقب‌گرد نکرده است؛ مشکل آنجاست که ما هنوز به سمت دانشگاه‌های نسل سومی حرکت نکرده‌ایم و این درحالی است که در بسیاری از کشورها صحبت از ایجاد نسل چهارم دانشگاه‌ها در میان است؛ بنابراین باید نگاه را در این راستا عوض کرد تا بتوان شاهد عملیاتی شدن  سیاست‌های کلی  نظام  در حیطه علمی بود.

خانلری ادامه داد: بسیاری از کشورهای جهان با تسهیلات ویژه، نخبگان  را حمایت می‌کنند تا دانشجویان بتوانند در دوره تحصیلات تکمیلی حضور موفقی داشته باشند بنابراین به جای اندیشیدن درباره کم شدن سهمیه‌های دانشجویی باید با برنامه اصولی مسیر غیرانتفاعی شدن دانشگاه‌های دولتی  را هموار کرد اما در این راستا باید نخبگان کشور  مورد حمایت قرار بگیرند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآورشد: بهبود اوضاع دانشگاه‌های برتر کشور با خروج از سیستم دولتی دانشگاهی به صورت پلکانی وتدریجی به سمت سیستم‌های غیرانتفاعی امکان پذیر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet