هدر موبایل
1396/11/21 12:37:00
سرویس اقتصادی
قوامی به خانه ملت پاسخ داد؛

مدیریت بانک مرکزی بر بازار ارز چنگی به دل نمی زند / آیا دولت از افزایش قیمت دلار منتفع می شود؟

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مدیریت بانک مرکزی در خصوص بازار ارز در مدت اخیر ، خیلی جالب نبود.
مدیریت بانک مرکزی بر بازار ارز چنگی به دل نمی زند / آیا دولت از افزایش قیمت دلار منتفع می شود؟ نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مدیریت بانک مرکزی در خصوص بازار ارز در مدت اخیر ، خیلی جالب نبود. https://cdn.icana.ir/d/019/201709106651796544.jpg مدیریت,بانک,مرکزی,بر,بازار,ارز,چنگی,به,دل,نمی,زند,/,آیا,دولت,از,افزایش,قیمت,دلار,منتفع,می,شود؟ Icana

هادی قوامی در گفت ‌و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت در خصوص تحولات بازار ارز گفت:در خصوص وضعیت بازار ارز باید به نکاتی توجه شود که می توان به این موضوع اشاره کرد که عرضه کننده و خریدار اصلی ارز دولت است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید توجه داشت در بودجه سالانه حدود 53 میلیارد دلار فروش نفت پیش بینی شده،که حدود 27میلیارد دلار از درآمدهای مذکور با تقاضای دولت با تبدیل به ریال در قالب بودجه  در اختیار دولت قرار می گیرد.

دولت از افزایش قیمت دلار منتفع می شود

قوامی در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه بزرگترین خریدار و عرضه کننده ارز دولت محسوب می شود، تصریح کرد:افزایش قیمت ارز، به نفع دولت است چرا که نرخ محاسباتی دلار براساس بودجه در سال جاری 3هزار و 300تومان در نظر گرفته شده بود اما قیمت دلار در مدت اخیر به بیش از 4هزار و 500تومان رسیده، که بطور طبیعی اتفاقات مذکور باعث کسب درآمد برای دولت می شود.

مدیریت بانک مرکزی بر بازار ارز چنگی به دل نمی زند

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:هرچند دولت اعلام می کند مایل به کسب درآمد از راهکار افزایش قیمت ارز نیست اما واقعیت اقتصادی این است که دولت از این موضوع بهره مند می شود.

قوامی با بیان اینکه عرضه و تقاضا قیمت دلار را باید در بازار تعیین کند، افزود:براساس قانون نرخ ارز باید بصورت شناور مدیریت شده تعیین شود و دراین راستا باید دولت بازار را مدیریت کند.  

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:در مدت اخیر مدیریت بانک مرکزی در خصوص بازار ارز، خیلی جالب نبوده و باید بصورت موثرتر بازار را مدیریت کند تا التهابات بازار ارز متوقف شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet