هفته دفاع مقدس
1396/11/18 09:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
احمدمازنی:

باهنر از طرح گفت‌وگوی ملی استقبال کرد/ عارف با باهنر و حداد دیدار کرده است

عضو فراکسیون امید درمجلس درباره روند پیگیری‌ها در خصوص طرح گفت‌وگوی ملی با دیگر جریان‌ها گفت: یک کمیته ویژه در مجلس و فراکسیون امید تشکیل‌ شده که در آن روی اولین هسته تشکیل گفت‌وگوی ملی در کشور به توافق رسیده‌ایم.
باهنر از طرح گفت‌وگوی ملی استقبال کرد/ عارف با باهنر و حداد دیدار کرده است عضو فراکسیون امید درمجلس درباره روند پیگیری‌ها در خصوص طرح گفت‌وگوی ملی با دیگر جریان‌ها گفت: یک کمیته ویژه در مجلس و فراکسیون امید تشکیل‌ شده که در آن روی اولین هسته تشکیل گفت‌وگوی ملی در کشور به توافق رسیده‌ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105590201279.jpg باهنر,از,طرح,گفت‌وگوی,ملی,استقبال,کرد/,عارف,با,باهنر,و,حداد,دیدار,کرده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ احمد مازنی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید درمجلس که برای اولین بار در مهرماه 95 ضرورت گفت‌وگوی ملی را در نطق اضطراری خود در مجلس مطرح کرد در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» از اجماع و طرح این موضوع با چهره‌های سیاسی جریان اصولگرا خبر داد. 

مازنی درباره روند پیگیری‌ها در خصوص طرح گفت‌وگوی ملی با دیگر جریان‌ها توضیح داد: یک کمیته ویژه در مجلس و فراکسیون امید تشکیل‌شده که در آن روی اولین هسته تشکیل گفت‌وگوی ملی در کشور به توافق رسیده‌ایم.

نماینده تهران،ری،شمیرانات،اسلامشهر و پردیس در مجلس درباره دیدارهایی که با چهره‌های اصولگرا در این خصوص برگزارشده است، عنوان کرد: آخرین ملاقاتی که با دوستان تأثیرگذار در کشور داشتم با آقای باهنر بود و نظراتمان بسیار به هم نزدیک است و به تفاهم امیدوار هستم. 

او ادامه داد: آقای باهنر جزو چهره‌هایی بودند که استقبال زیادی از این موضوع کردند و حتی خود پیگیر شدند و تماس گرفتند تا حتماً با هم در این خصوص باهم دیدار داشته باشیم.

مازنی همچنین افزود: آقای باهنر و آقای حداد عادل هم در این خصوص با آقای عارف دیدار داشته‌اند، همچنین در حاشیه جلسات مجمع گویا دراین‌باره صحبت‌هایی کرده‌اند و داریم به سمت نشست اولیه گفت‌وگوی ملی که پیش‌گفت‌وگو است می‌رویم. 

او تأکید کرد که این نشست قرار است نقشه راه گفت‌وگوی ملی باشد.

مازنی با تأکید به این موضوع که این مسائل در سطوح بالا دنبال می‌شود، بیان کرد: به‌هرحال مسئله گفت‌وگوی ملی در سطح افرادی در مجمع تشخیص در حال بررسی است و این افراد سابقه سیاسی بسیاری دارند و معتمد رهبری به‌حساب می‌آیند؛ همچنین هرکدام در جبهه اصولگرایی و اصلاح‌طلبی معتمد و مورداحترام مردم هستند. 
عضو فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: درهرحال گفت‌وگو هستیم تا به فهرستی برسیم که همه جریان‌های کشور را نمایندگی کند و بدون اینکه بخواهیم رسمی با موضوع برخورد کنیم تلاش می‌شود که دوستانه دورهم بنشینیم و به یک نقطه مشترک برسیم.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس همچنین بابیان این موضوع که حدود 30 دیدار با معتمدین و افراد شاخص در جریان‌های مختلف داشته‌ام، افزود: به نظر نمی‌آید که کسی درباره ضرورت طرح این موضوع در کشور بحثی داشته باشد.
مازنی همچنین در پاسخ به اینکه با چه افراد و چهره‌هایی در هر دو جناح دراین‌باره صحبت شده است، بیان کرد: با چهره‌هایی مانند آقایان سیدمحمد خاتمی، سید محمد موسوی‌خوئینی‌ها، عبدالواحد موسوی لاری و در طرف دیگر غلامعلی حداد عادل، احمد توکلی، محمدرضا باهنر، علی‌اکبر ناطق نوری، عباسعلی کدخدایی صحبت شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet