ایام محرم 1398
1396/11/18 11:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فولادگر:

جاری نبودن آب در گاوخونی و زاینده رود شادابی اجتماعی و اقتصادی اصفهان را به خطر می اندازد

نماینده مردم اصفهان در مجلس از اختصاص نیافتن بودجه در لایحه بودجه ۹۷ برای احیای رودخانه‌ها و تالاب‌های اصلی کشور ابراز نگرانی کرد.
جاری نبودن آب در گاوخونی و زاینده رود شادابی اجتماعی و اقتصادی اصفهان را به خطر می اندازد نماینده مردم اصفهان در مجلس از اختصاص نیافتن بودجه در لایحه بودجه ۹۷ برای احیای رودخانه‌ها و تالاب‌های اصلی کشور ابراز نگرانی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/57799.jpg جاری,نبودن,آب,در,گاوخونی,و,زاینده,رود,شادابی,اجتماعی,و,اقتصادی,اصفهان,را,به,خطر,می,اندازد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حمیدرضا فولادگر گفت: با وجودی که رییس سازمان برنامه و بودجه وعده‌هایی برای احیای دریاچه ارومیه داده است ولی حقیقت این است که هیچ بودجه‌ای در لایحه بودجه ۹۷ برای این مسئله پیش‌بینی نشده است.

وی با یادآوری وعده‌های روحانی در تبلیغات انتخاباتی و سفر استانی به استان اصفهان برای احیای رودخانه زاینده‌رود، گفت: رییس‌جمهور چند بار قول داد آب در تالاب گاوخونی و زاینده‌رود جاری شود اما علاوه بر آنکه این وعده‌ها اجرایی نشد بلکه آب کشاورزی استان اصفهان نیز قطع شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس احیا نشدن تالاب گاوخونی و خشک شدن زاینده‌رود را موجب به خطر افتادن جدی مسائل زیست‌محیطی، سلامتی مردم اصفهان و به خطر افتادن فضای سبز استان دانست و افزود: جاری نبودن آب در تالاب گاوخونی و زاینده‌رود رفته رفته شادابی اجتماعی و اقتصادی استان اصفهان را به خطر می‌اندازد. با تثبیت خشکی تالاب گاوخونی نقش اکوسیستمی این تالاب معکوس شده و به منشاء ریزگردهای سمی مبدل می‌شود.

به گزارش ایسنا؛ فولادگر با یادآوری احکام برنامه ششم توسعه برای احیای تالاب‌ها و رودخانه‌ها، گفت: در احکامی که در این لایحه آورده شد اجازه پرداخت تسهیلات بانکی، جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و استفاده از آخرین فناوری‌های زیست محیطی با مشارکت سایر کشورها به دولت داده شده است و این احکام در عمل اجرایی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet