ایام محرم 1398
1396/11/20 11:00:23
سرویس اقتصادی
کاتب مطرح کرد

روند پرداخت وام‌های اشتغال باید سرعت بیشتری بگیرد / ضرورت آگاه‌سازی متقاضیان از دستورالعمل‌ها برای تسهیل در پرداخت‌ها

رئیس فراکسیون اشتغال مجلس ضمن مثبت ارزیابی کردن روند پرداخت وام‌های اشتغال، گفت: روند پرداخت وام‌های اشتغال باید سرعت بیشتری بگیرد.
روند پرداخت وام‌های اشتغال باید سرعت بیشتری بگیرد / ضرورت آگاه‌سازی متقاضیان از دستورالعمل‌ها برای تسهیل در پرداخت‌ها رئیس فراکسیون اشتغال مجلس ضمن مثبت ارزیابی کردن روند پرداخت وام‌های اشتغال، گفت: روند پرداخت وام‌های اشتغال باید سرعت بیشتری بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101945647859.jpg روند,پرداخت,وام‌های,اشتغال,باید,سرعت,بیشتری,بگیرد,/,ضرورت,آگاه‌سازی,متقاضیان,از,دستورالعمل‌ها,برای,تسهیل,در,پرداخت‌ها Icana

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت پرداخت وام‌‌های اشتغال را دارای روند مثبتی دانست و گفت: در حال حاضر اقدامات خوبی از سوی دولت و بانک مرکزی برای پرداخت وام‌های اشتغال انجام شده، اما کافی نیست و باید پرداخت‌ها سرعت بیشتری بگیرد.

رئیس فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با اقدامات خوبی که صورت گرفته و تسهیلات قانونی که مجلس برای دولت و بانک مرکزی در حوزه پرداخت وام اشتغال فراهم کرده، وام‌های اشتغال با سود بازپرداخت 6 درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس با اشاره نقاظ ضعف در پرداخت تسهیلات اشتغال به متقاضیان اظهار داشت: با توجه به اینکه پرداخت وام‌های اشتغال اولین بار است که در کشور با این سطح صورت می‌گیرد و بر وام‌‌های روستایی نیز تمرکز شده و دستور‌العمل‌ها نیز جدید است، بنابراین آموزش بیشتری در این حوزه باید صورت گیرد؛ البته نهادهای انقلابی از قبیل جهاد کشاورزی و دستگا‌ه‌های دیگر مشغول فعالیت در این زمینه هستند که جای تقدیر دارد.

کاتب با بیان اینکه روند پرداخت وام‌های اشتغال نیازمند این است که مردم در جریان بخش‌نامه‌ها، ضوابط، قوانین و مقررات قرار گیرند، افزود: یقینا آگاه‌سازی مردم و متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال می‌تواند تأثیر بسزایی در رضایتمندی ایجاد می‌کند که این امر ضروری است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس در پایان با تأکید بر اینکه ضوابط و چارچوب‌های وام‌های اشتغال خوب است، خاطرنشان کرد: امیدواریم برای سال 97 گشایش بسیار خوبی در زمینه پرداخت وام‌های اشتغال شکل بگیرد تا شاهد افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet