ایام محرم 1398
1396/11/18 12:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاظمی:

کاهش بودجه متروی کلان شهرها افزایش ترافیک و آلودگی هوا را به دنبال دارد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: کاهش بودجه توسعه متروی کلانشهرها و در نتیجه کاهش خدمات مترو سبب افزایش فشار بر روی مردم، افزایش ترافیک و افزایش آلودگی هوا می‌شود.
کاهش بودجه متروی کلان شهرها افزایش ترافیک و آلودگی هوا را به دنبال دارد عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: کاهش بودجه توسعه متروی کلانشهرها و در نتیجه کاهش خدمات مترو سبب افزایش فشار بر روی مردم، افزایش ترافیک و افزایش آلودگی هوا می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201705103121785010.jpg کاهش,بودجه,متروی,کلان,شهرها,افزایش,ترافیک,و,آلودگی,هوا,را,به,دنبال,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدحمیدرضا کاظمی درباره کاهش بودجه ۵۰ درصدی توسعه متروی کلان‌شهرها برای سال ۹۷ از سوی دولت بیان کرد: با توجه به اینکه مترو یکی از ناوگان های مهم حمل و نقل عمومی است، قطعا بر روی موضوعات مختلف از جمله بحث آلودگی هوا و ترافیک اثرگذار است و هرچه بودجه بیشتری در نظر گرفته شود، می تواند منجر به آرامش و سلامت شهر شود.

وی در ادامه گفت: کاهش بودجه توسعه متروی کلانشهرها منجر به کاهش خدمات آن می شود که در نهایت فشارش بر مردم وارد می شود و  این امر یقینا باعث افرایش ترافیک و آلودگی هوا می‌شود.

نماینده مردم پلدختر در مجلس با بیان اینکه مجلس مصمم است که به حمل و نقل عمومی کمک کند، گفت: راهکار اصلی این است که باید منبع درآمدی در نظر گرفته شود. این درآمد می توانست از حامل های انرژی تامین شود به این صورت که بخشی از درآمد حامل های انرژی را صرفه جویی کرد و در حمل و نقل عمومی مصرف کرد، اما باتوجه به فضای اقتصادی کشور، شرایط برای این امر مناسب نیست چراکه اگر قیمت حامل های انرژی افزایش یابد یقینا بر روی اقتصاد کل کشور تاثیر می گذارد. لذا  بر روی این منبع هم نمی شود تکیه کرد. بنابراین مجلس و دولت باید با همفکری با یکدیگر راهکاری را برای توجه بیشتر به بحث حمل و نقل عمومی پیدا کنند. چراکه حمل و نقل عمومی می تواند بر روی کاهش ترافیک داخل شهر و همچنین کاهش آلودگی هوا تاثیرگذار باشد.

به گزارش ایسنا؛ کاظمی تصریح کرد: قطعا با گسترش مترو در زمان نیز صرفه جویی می‌شود و فراهم کردن رفاه و آسایش مردم وظیفه همه ماست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet