هدر موبایل
1396/11/18 13:39:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نعمتی:

فدراسیون فوتبال گوش شنوا ندارد/فوتبال را به اهلش بسپاریم

عضو فراکسیون مجلس شورای اسلامی انتقادات تندی را متوجه فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان کرد.
فدراسیون فوتبال گوش شنوا ندارد/فوتبال را به اهلش بسپاریم عضو فراکسیون مجلس شورای اسلامی انتقادات تندی را متوجه فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702107017124854.jpg فدراسیون,فوتبال,گوش,شنوا,ندارد/فوتبال,را,به,اهلش,بسپاریم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ بهروز نعمتی درباره ماجرای مناقشه ایران و عربستان در موضوع برگزاری بازی‌های نمایندگان دو کشور در کشور ثالث، گفت: خوشبختانه جزو آنها هستیم که رصدمان در حد حضور در ورزشگاه‌هاست. یکی از گله‌مندی‌های ما نسبت مجموعه به وزارت ورزش و مخصوصاً فدراسیون فوتبال این است که متأسفانه دوستان ما از توانمندی‌های دستگاه‌های دیپلماسی استفاده نمی‌کنند و خیلی از جاها هم آسیب‌های بسیار جدی دیدیم. در لیگ قهرمانان آسیا اگر تیم‌های عربستانی در مجموعه‌های ورزشی ما حضور پیدا می‌کردند، حتماً با شکست قطعی مواجه می‌شدند، چون جمعیت ما جمعیتی هستند که یکپارچه تیم‌ها را حمایت می‌کنند. متأسفانه در این فضا نه فدراسیون فوتبال توانست خوب عمل کند و نه وزارت ورزش و جوانان.

وی افزود:درجلساتی که دوستان ما حضور داشتند. آقای وکیلی که نماینده تهران هستند، اعتراض‌های خیلی جدی نسبت به مجموعه دوستان داشتند. در آنجا بحث‌های خیلی محکمی کردند و گله‌مندی‌ها را انجام دادند، اما متاسفانه بعضاً گوش شنوایی وجود ندارد. من خاطرم هست که در آن جلسه آقای وکیلی به مهدی تاج،‌ رئیس فدراسیون فوتبال گفت که «اگر نمی‌توانی، وِل کن و برو». تیم‌های ما آسیب جدی دیدند؛ یک سرمایه بزرگ اجتماعی در اختیار این تیم‌هاست و این سرمایه به هدر می‌رود. باید آن‌قدر جسارت داشته باشیم که حق خودمان را بگیریم.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز نمی‌توانیم فقط به این اکتفا کنیم که چند بازی لیگ را برگزار کنیم و وقتی نوبت به لیگ قهرمانان آسیا رسید، تیم‌های ما با سدهای بزرگی مثل تصمیمات AFC مواجه شوند. درست است که عرب‌ها  در این زمینه پول خرج می‌کنند و لابی‌های بزرگی دارند، اما ما هم پتانسیل‌هایی داریم که می‌توانیم موفق باشیم، ولی متاسفانه این پتانسیل را در فوتبال و هیئت رئیسه فدراسیون نمی‌بینیم.

نعمتی با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، خاطرنشان کرد: مجلس طبق وظیفه‌ای که دارد، می‌تواند از آقای وزیر سوال کند، او را بخواهد، استیضاح و یا در مورد مسائل مختلف تحقیق و تفحص کند. الان در جریان هستید که دوستان ما بحث تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال را در دستور کارشان قرار دادند و ما در کنار این عزیزان هستیم. به هر حال کسی که رئیس فدراسیون یا وزیر شد، باید این توانمندی و به‌ عبارت ساده‌تر این «عُرضه» را داشته باشد که از حق کشورمان دفاع کند. ما همیشه به این متوسل می‌شویم که الان زمانش نیست، الان اگر این کار را بکنیم تیم‌های ما فلان می‌شوند و یا آقای کی‌روش این گارد را می‌گیرد. این شاید‌ها با روحیات مردم بازی می‌کنند. موضوع تحقیق الان خیلی جدی است و تلاش‌مان را می‌کنیم که این کار را انجام بدهیم.

وی در پاسخ به این سوال که «آیا قرار نیست مجلس شورای اسلامی از مسئولان فدراسیون فوتبال و یا شخص وزیر دعوت کند؟»، تصریح کرد: حتماً این اتفاق خواهد افتاد. هم مجموعه فدراسیون هم آقای داورزنی و هم وزیر را خواهیم خواست. ما الان هم جلساتی داریم و این جلسات همچنان ادامه دارند، اما خواهشی که دارم این است که آقایان از اتاق‌های شیشه‌ای‌شان بیرون بیایند. همراه استقلال، پرسپولیس و هر تیمی که در لیگ قهرمانان آسیا بازی می‌کند، علاوه بر بازیکنان 30 نفر خدم و حشم می‌برند. متاسفانه این‌طور می‌شود و بعداً می‌گویند هزینه‌ها زیاد است و نمی‌شود از حیثیت و کیان ورزش کشورمان دفاع کنند. من به عنوان نماینده مردم و یک فرد ورزشی، نمی‌گذارم این اتفاقات رخ بدهد. این قول را می‌دهیم که حتی با دکتر ظریف هم صحبت کنیم که دستگاه دیپلماسی در این زمینه فعال شود و حتماً باید این اتفاق بیفتد. اتفاقاً در همان جلسه‌ای که گفتم، دکتر وکیلی به آقای تاج و حتی اعضای کمیته ملی المپیک هم گفتند چرا از این دستگاه دیپلماسی نمی‌خواهید دنبال مشکلات بروند؟

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی که روی خط ارتباطی برنامه تهران ورزشی رادیو تهران آمده بود، در واکنش به این مسئله که گفته می‌شود خیلی از این افراد حاضر در فدراسیون فوتبال به زبان انگلیسی هم آشنایی ندارند، گفت: این مشکلی نیست، نهایتاً یک مترجم می‌گیرد، اما بحث من نوع تفکر است و این تفکر باید تغییر کند. تفکری که الان وجود دارد، تفکری نیست که دنیای ورزش الان با آن کار می‌کند.

نعمتی راجع‌به انتقادات تند اخیر علی کریمی از مسئولان فدراسیون فوتبال، یادآور شد: علی کریمی، علی دایی، علی پروین، امیر قلعه‌نویی و علیرضا منصوریان جزو سرمایه‌های فوتبال هستند. اینها همه بزرگان فوتبال هستند و حرف‌های جدی در این رابطه دارند. متأسفیم و صدبار متأسفیم که فدراسیون فوتبال گوش شنوا ندارد. بعضی‌ها به‌عنوان مستاجر در فوتبال آمدند و این بد است. فلان آقایی که در یک دستگاهی بوده و بعد ‌واسطه‌ای مدیر یک مجموعه شده و بعد بیاید و همه کاره فدراسیون فوتبال شود، بی‌لطفی در حق فوتبال است. شما رسانه‌ها کمک کنید و ما هم کمک کنیم که فوتبال را به دست اهلش بسپاریم.

وی ادامه داد: امروز متاسفانه هم برای فدراسیون فرق نمی‌کند، انگار یک اتفاق خیلی جزئی و معمولی افتاده که تیم‌های ما نمی‌توانند در کشور خودمان بازی کنند و باید کشور ثالث بازی‌های‌‌شان برگزار شود؛ این دردآور است. این را علی دایی، فرشاد پیوس، علی کریمی، عابدزاده و فوتبالیست‌های ما می‌فهمند، چون می‌دانند که یک تشویق جانانه چقدر برای آنها هیجان درونی در زمین را ایجاد می‌کنند، اما متوجه موضوع نیستند. این سرمایه اجتماعی را همیشه نادیده گرفتند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی همچنین در واکنش به سرنخ‌هایی که علی کریمی در مورد تشریفاتی بودن انتخابات برخی از فدراسیون‌های ورزشی، تصریح کرد: انتخابات ما، انتخابات تشریفاتی است؛ انتخاب نیست. حدود یک ماه پیش بحث اصلی‌ترین انتخابات ورزشی کشور یعنی انتخابات کمیته ملی المپیک را داشتیم. خداوکیلی نمی‌دانم دوستان چه جوابی دارند به مردم بدهند. چه کسانی انتخاب شدند؟ چطور انتخاب شدند؟ از کجا آمدند؟ اینها همه‌اش درد است.

وی در خصوص حواشی به وجود آمده پس از انتخابات فدراسیون فوتبال و ربط دادن این فدراسیون به یکی از استان‌ها، گفت: این موضوعات که دیگر اظهر من الشمس است. وقتی یک مجموعه بزرگ صنعتی به‌عنوان حامی و اسپانسر یک مجموعه کار می‌کند، مشخص است. ما همه اینها را می‌دانیم و در موضوع تحقیق و تفحص هم آن را آورده‌ایم.

نعمتی در مورد نارضایتی‌های موجود از لباس تیم ملی در جام جهانی 2018 روسیه، عنوان کرد: متأسفانه این مشکلی بود که ما در جام جهانی قبلی هم داشتیم. آقای کفاشیان برای این موضوع زحمت کشید و همه هم ناراضی بود. اگر لازم باشد حتماً با آقای سلطانی‌فر هم صحبت می‌کنیم که ایشان به موضوع ورود کند. اگر وزیر به ماجرا ورود نکند، ما به‌عنوان نماینده مردمی که از ما توقع دارند، این کار را انجام می‌دهیم. 32 کشوری که در جام جهانی حضور دارند، تیم‌های بزرگ دنیا هستند. تیم ما هم باید از برند و اسپانسر مناسب استفاده کند. باید قبول کنیم که فوتبال امروز یک ورزش نیست، یک «هنر صنعت» و یک مجموعه بزرگ اقتصادی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet