ایام محرم 1398
1396/11/19 09:42:49
سرویس اجتماعی
خضری:

6 میلیون ایرانی دو دفترچه بیمه دارند/ اجرای آزمون وسع نیازمند همکاری موثر بیمه سلامت

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ۶ میلیون ایرانی دو دفترچه بیمه دارند، اجرای آزمون وسع را نیازمند همکاری موثر بیمه سلامت، وزارت بهداشت و تعاون دانست.
6 میلیون ایرانی دو دفترچه بیمه دارند/ اجرای آزمون وسع نیازمند همکاری موثر بیمه سلامت عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه 6 میلیون ایرانی دو دفترچه بیمه دارند، اجرای آزمون وسع را نیازمند همکاری موثر بیمه سلامت، وزارت بهداشت و تعاون دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201712108980661423.jpg 6,میلیون,ایرانی,دو,دفترچه,بیمه,دارند/,اجرای,آزمون,وسع,نیازمند,همکاری,موثر,بیمه,سلامت Icana

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه 10 میلیون و 400 هزار نفر در طرح تحول سلامت تحت پوشش بیمه سلامت همگانی قرار گرفتند، گفت: متاسفانه 5 تا 6 میلیون از این میزان دو دفترچه بیمه داشته و از دو محل یارانه درمان می گیرند بنابراین باید تعدادی از آنها حذف یا آزمون وسع در مورد آنها انجام شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اساس قانون بیمه همگانی مصوب سال 73 هر ایرانی باید دارای یک دفترچه باشد، افزود: این قانون در سال 93 و با اجرای طرح تحول سلامت بعد از 20 سال اجرایی شد.

وی در رابطه با اجرای آزمون وسع برای دارندگان بیمه سلامت، افزود: سازمان بیمه سلامت بر اساس قانون اختیار انجام این کار را دارد و می تواند میزان وسع افراد را مشخص کند تا متناسب با نتایج ارزیابی، افراد نیازمند از خدمات رایگان بیمه بهره مند شده و سایر افراد نیز بابت خدمات ارائه شده حق بیمه را پرداخت کنند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم، افزود: به طور قطع دولت باید سازوکار اجرای آزمون وسع را فراهم کند؛ تحقق این کار نیازمند همکاری هماهنگ بیمه سلامت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 97 گفت: بر اساس مصوبه روزهای اخیر کمیسیون تلفیق مقرر شد 7 هزار و 500 میلیارد تومان برای رفع مشکل کسری بودجه به سازمان بیمه سلامت اختصاص یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet