ایام محرم 1398
1396/11/18 14:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سلیمی نمین:

نبود فضای گفت و گو بین جریان های سیاسی، مشکلی جدی است/ آمریکایی ها با طرح برجام 2 به دنبال انحراف اصل برجام هستند

فعال سیاسی اصولگرا با بیان این که آمریکایی ها با طرح برجام ۲ به دنبال انحراف اصل برجام هستند، گفت: این برجام اگر به نتیجه منطقی می رسید، می شد برجام ۲ را مطرح کرد اما اکنون به دلیل بدعهدی آمریکائی ها به نتیجه ای نرسیده است.
نبود فضای گفت و گو بین جریان های سیاسی، مشکلی جدی است/ آمریکایی ها با طرح برجام 2 به دنبال انحراف اصل برجام هستند فعال سیاسی اصولگرا با بیان این که آمریکایی ها با طرح برجام 2 به دنبال انحراف اصل برجام هستند، گفت: این برجام اگر به نتیجه منطقی می رسید، می شد برجام 2 را مطرح کرد اما اکنون به دلیل بدعهدی آمریکائی ها به نتیجه ای نرسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103543646967.jpg نبود,فضای,گفت,و,گو,بین,جریان,های,سیاسی،,مشکلی,جدی,است/,آمریکایی,ها,با,طرح,برجام,2,به,دنبال,انحراف,اصل,برجام,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عباس سلیمی نمین با اشاره به نقض تعهدات از سوی آمریکائی ها اظهار داشت: این بدان معناست که برجام به نتیجه نرسیده و شما (آمریکائی ها) موضوع دیگری را مطرح می کنید و طبیعتا اصل قضیه گم می شود.

وی در این ارتباط که با بهانه تراشی های آمریکا، ایران چه مواضعی را باید اتخاذ کند و موضع معقولانه چیست؟ گفت: ما تا زمانی که در پی نفی سلطه آمریکا و نفی سلطه نژادپرستان برای منطقه حرکت می کنیم، طبیعتا هر روز به دنبال بهانه ای خواهند بود. این را ما نباید خیلی مبنای حرکت خود قرار دهیم.

سلیمی نمین اضافه کرد: یعنی تا زمانی که صهیونیسم که یک فاجعه بر بشریت است به رسمیت نمی شناسیم و در برابرش می ایستیم طبیعتا آنها هر روز بهانه ای را علیه ما ساز خواهند کرد تا ما را تضعیف کنند و در برابر صهیونیست ها ما را به حاشیه برانند.

 برجام یک معنای خاص و یک جهت گیری دارد

وی در خصوص طرح برجام 2 با محوریت گفت و گوهای منطقه ای اعم از تنش زدایی با عربستان سعودی و حل مساله یمن و اینکه آیا در دکترین سیاسی کشورمان مذاکرات جدیدی با عنوان برجام 2 جای دارد یا نه؟ چنین اظهار داشت: این دیگر بحث برجام 2 نخواهد بود، برجام یک معنای خاصی دارد و یک جهت گیری دارد.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: این برجام اگر به نتیجه منطقی می رسید می شد برجام 2 را مطرح کرد اکنون به نتیجه ای نرسیده است.

وی اظهار داشت: منظور نه این که برجام دستاوردی نداشته است، نه. برجام دستاورد داشته است اما در ارتباط با رفع تحریم ها از جانب آمریکائی ها ما به نتیجه ای نرسیدیم.

این سیاستمدار اصولگرا در این ارتباط که نقض تعهد از سوی آمریکائی ها بوده است گفت: دلیلی ندارد که ما هنوز یک بابی را به نتیجه نرسیدیم یک باب جدیدی را باز کنیم.

طرح برجام 2 یعنی انحراف

سلیمی نمین در این خصوص که اگر طرف مقابل بخواهد بهانه تراشی کند و مسیر را به سمت برجام 2با محوریت گفت و گوهای منطقه ای پیش ببرد اظهار داشت: این یعنی انحراف. مثل این که شما مساله ای را حل نکردید یک مساله دیگری را پیش روی شما بگذارند تا مساله راغامض تر کنند.

وی افزود: طبیعتا این انحراف است. اگر واقعا صداقتی از جانب آمریکائی ها در این قضیه است برجام 1 را به جایی برسانند. اگر رسید می توانیم گام های بعدی در زمینه های دیگری را برداریم اما وقتی در این قضیه به جایی نرسیده چه دلیلی دارد که ما یک ارفاقی به آنها کنیم؟ این یعنی کمکی به آنها که بدعهدی شان گم شود.

نبود فضای گفت و گو بین جریان های سیاسی، مشکلی جدی/ این فضا باید تغییر کند

سلیمی نمین همچنین در خصوص گفت و گوی ملی اظهار داشت: قطعا گفت و گوها در داخل کشور در همه زمینه ها باید گسترش پیدا کند. یکی از مشکلات جدی ما نداشتن فضای گفت و گو بین جریانات سیاسی است.

وی افزود: جریانات سیاسی بعضا به دلیل پیوندهایی که خارج از چارچوب مصالح ایجاد می شود در داخل کشور اصلا توجهی به نیروهای درونی ندارند. این فضا به نظر من باید تغییر کند.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: ما اولویت را باید به گفت و گو با خودمان بدهیم. یعنی همه نیروهایی که در مسیر مصالح ملی و مصالح کشور حرکت می کنند این ها باید تقویت کنند.

به گزارش ایرنا؛ وی ادامه داد: اختلاف ها بین سلایق و جریانات مختلف وجود دارد و این که فرمول ها و راه حل هایشان متفاوت باشد باید با هم تعامل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet