هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
درازهی:

امتیازهای ویژه برای متقاضیان تحصیل در مناطق محروم در نظر گرفته شود

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار آن شد امتیازهای ویژه برای متقاضیان تحصیل در مناطق محروم در نظر گرفته شود.
جمعه 20 بهمن 1396 ساعت 15:20
امتیازهای ویژه برای متقاضیان تحصیل در مناطق محروم در نظر گرفته شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار آن شد امتیازهای ویژه برای متقاضیان تحصیل در مناطق محروم در نظر گرفته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100579037859.jpg امتیازهای ویژه,برای,متقاضیان,تحصیل,در,مناطق,محروم,در,نظر,گرفته,شود Icana

محمد باسط درازهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت سهمیه‌های خاص در دانشگاه‌های کشور، گفت: موضوع دانشگاه بحث بسیار گسترده‌ای است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود و اخیرا کم و کیف بحث سهمیه‌های خاص برای ورود به دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نگرانی نخبگان کشور که با رعایت معیارهای کیفی وارد دانشگاه می‌شوند درباره سهمیه‌های خاص دانشجویی قابل درک است بنابراین جا دارد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای حمایت از دانشجویان نخبه و حمایت از شاخص‌های علمی بهینه وارد عمل شود.

درازهی افزود: صلاح نیست افرادی که شرایط علمی همسو با دانشگاه ندارد، وارد دانشگاه‌های خاص و بر‌تر شوند زیرا مشخص است با ورود افراد با بنیه علمی ضعیف، بار علمی این دانشگاه‌ها کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: بطور مثال در نقطه‌ صفر مرزی بلوچستان همچون سراوان که پزشکان تمایلی برای حضور در این مناطق ندارند، می‌توان امتیازی برای افرادی در نظر گرفت که پس از ورود به رشته‌های پزشکی در دانشگاه‌ها، تعهد خدمت و طبابت در این مناطق می‌دهند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سهمیه خاص و غیرمنطقی برای ورود به دانشگاه‌ها سیر نزولی علمی را در پی‌ دارد، یادآورشد: امتیازهای ویژه برای متقاضیان تحصیل در مناطق محروم در نظر گرفته شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000