ایام محرم 1398
1396/11/20 12:27:28
سرویس اقتصادی
افضلی:

بدون ارایه تسهیلات ارزان صاحبخانه شدن اقشار متوسط ممکن نیست /شیوه دولت برای تامین مسکن اقشار آسیب پذیر مناسب نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت تداوم تسهیلات دهی صندوق پس انداز مسکن یکم، گفت: با قرار دادن تسهیلات در اختیار شرکت های تخصصی و سرمایه گذاران متخصص روند ساخت و سازها سامان می گیرد.
بدون ارایه تسهیلات ارزان صاحبخانه شدن اقشار متوسط ممکن نیست /شیوه دولت برای تامین مسکن اقشار آسیب پذیر مناسب نیست عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت تداوم تسهیلات دهی صندوق پس انداز مسکن یکم، گفت: با قرار دادن تسهیلات در اختیار شرکت های تخصصی و سرمایه گذاران متخصص روند ساخت و سازها سامان می گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607103327631966.jpg بدون,ارایه,تسهیلات,ارزان,صاحبخانه,شدن,اقشار,متوسط,ممکن,نیست,/شیوه,دولت,برای,تامین,مسکن,اقشار,آسیب,پذیر,مناسب,نیست Icana

سیدحسین افضلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برخی زمزمه ها مبنی بر منفی شدن تراز منابع و مصارف صندوق پس انداز مسکن یکم، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور بدون ارایه تسهیلات ارزان صاحب خانه شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه ممکن نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با نامناسب خواندن شیوه و روشی که در رابطه با تامین مسکن در جامعه پیگیری می شود، افزود: خروجی روش فعلی در تامین مسکن نیازمندان در سطح کشور نشان می دهد که در این راه موفق نبوده ایم.

ضرورت تسهیل شرایط خانه دار شدن مردم

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید تسهیلات دهی بانک ها در راستای خانه دار شدن مردم تسهیل شود، تصریح کرد: کمک های بانکی برای خرید مسکن در حال حاضر متناسب با درآمد جوانان با توجه به مشکلات عدیده اقتصادی از حیث بازپرداخت وام نیست.

وی با تاکید بر ضرورت بازنگری در شیوه و متد خانه دار کردن مردم، گفت: ارایه وام در حال حاضر متناسب با قیمت مسکن نیست یعنی همیشه مبلغی که پرداخت می شود بسیار کمتر از قیمت مسکن است.

افضلی با بیان اینکه کمبودهای رخ داده در صندوق پس انداز مسکن یکم باید با تدابیر ویژه حل شود، افزود: اینکه به یک باره صندوق پس انداز مسکن یکم مسدود شده یا با مشکلی برای پرداخت تسهیلات مواجه شود به معنای پاک کردن صورت مسئله است.

لزوم واگذاری امر ساخت و ساز به شرکت های تخصصی

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به راهکار دیگری که در تامین مسکن اقشار متوسط و ضعیف جامعه مناسب است، گفت: واگذاری امر ساخت و ساز به شرکت های تخصصی با ارایه تسهیلات کارآمد می تواند راهکار مناسبی برای خانه دار کردن اقشار متوسط و ضعیف جامعه باشد.

افضلی ادامه داد: ورود شرکت های تخصصی و سرمایه گذاران متخصص به حوزه ساخت و ساز می تواند سازه هایی همسو با متد مهندسی روز و مقاوم را در کشور ایجاد کند.

وی افزود: ساخت مسکن از سوی شرکت های تخصصی به استفاده از مصالح نوین و تکنولوژی های روز در سازه ها منجر می شود از این رو با حداقل هزینه، فنی ترین و بهترین ساختمان ها را در کشور خواهیم دید.

افضلی با بیان اینکه با قرار دادن تسهیلات در اختیار شرکت های تخصصی سیستم بانکی نیز با مشکلات کمتری مواجه می شود، گفت: با این شیوه ورود دولت به حل مشکلات احتمالی در مسیر ساخت و سازها با اطمینان بیشتری صورت می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه ساخت و ساز از سوی شرکت های تخصصی و سرمایه گذاران متخصص به ایجاد سازه های متناسب با نیاز واقعی مردم در گوشه گوشه شهر منجر می شود، افزود: افراد متقاضی مسکن با شیوه مذکور متناسب با نیاز خود با این شرکت ها قرارداد منعقد کرده و بر حسب توانمندی خود اجاره را مشخص می کنند.

اجاره به شرط تملیک راهکاری برای خانه دار شدن مردم

وی با بیان اینکه در اجاره به شرط تملیک اقساط مسکن متناسب با توانمندی افراد تعیین می شود، تصریح کرد: فرد در این نوع قرارداد می داند که اگر اجاره ها را پرداخت نکند خانه از دستش خارج خواهد شد.

وی با اشاره به دیگر مزایای ساخت و ساز به شیوه مذکور، گفت: قاعده شهرسازی و معماری به دقت در این نوع ساخت و سازها رعایت می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با اجرایی شدن طرح اجاره به شرط تملیک ورود بخش خصوصی صورت گرفته و فشار مالی به مردم وارد نمی شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet