هفته دفاع مقدس
1396/11/18 15:13:41
سرویس اقتصادی
علیجانی:

تشریح جزییات بازدید نمایندگان تهران از حریق ساختمان وزارت نیرو / بخش بایگانی ذوب شده است/ تکذیب وجود بنزین در ساختمان

نماینده مردم تهران، بازدید برخی از نمایندگان تهران از حریق ساختمان وزارت نیرو را تشریح کرد.
تشریح جزییات بازدید نمایندگان تهران از حریق ساختمان وزارت نیرو / بخش بایگانی ذوب شده است/ تکذیب وجود بنزین در ساختمان نماینده مردم تهران، بازدید برخی از نمایندگان تهران از حریق ساختمان وزارت نیرو را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802105995668708.jpg تشریح,جزییات,بازدید,نمایندگان,تهران,از,حریق,ساختمان,وزارت,نیرو,/,بخش,بایگانی,ذوب,شده,است/,تکذیب,وجود,بنزین,در,ساختمان Icana

محسن علیجانی زمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه جمعی از نمایندگان تهران روز گذشته بازدیدی از ساختمان وزارت نیرو که متعلق به نیروگاه های آن است داشند، گفت: این آتش سوزی در طبقه منفی 4 رخ داده که این طبقه متعلق به بخش بایگانی بوده است، اما به دلیل اینکه حرارت بسیار بالا بود، این فایل ها سبب دسترسی سخت آتش نشانان به کانون آتش شده بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آتش نشانان به دنبال این بودند که کاهش دما رخ دهد تا بتوانند حریق را اطفاء کنند، افزود: خوشبختانه با اینکه ساختمان قدیمی بود و بالای 50 سال قدمت داشت، اما چون در سال 75 مقاوم سازی شده بود و اسکلت آن فلزی شده ساختمان ریزش نکرد.

مردم ظرفیت و توقع تکرار حوادث مشابه پلاسکو را ندارند

علیجانی با اشاره به اینکه در حال حاضر اطفاء حریق انجام شده است، ادامه داد: ما از مدیریت شهری و شهردار تهران می خواهیم با توجه به اینکه حدود 3 هزار ساختمان در شهر تهران قدمت بالایی دارد و با توجه به وجود قوانین به مالکان این ساختمان ها تذکر دهند و یا در صورت لزوم مالکان را به قوه قضاییه معرفی کنند تا ساختمان ها مقاوم سازی شود.

وی یادآور شد: می توان در اقدامی دیگر این ساختمان ها را شناسنامه دار  کرد و یا آنها را به مقاوم سازی آن را الزام کنند و اگر خلاء قانونی وجود دارد به مجلس انتقال دهند تا از طریق مجلس پیگری شود، چراکه این اتفاقاتی که رخ می دهد آثار روانی، اقتصادی و امنیتی دارد و مردم ظرفیت و توقع تکرار حوادث مشابه پلاسکو را ندارند.

عمدی بودن وقوع این حادثه گمانه زنی است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: کار مدیریت شده و روز گذشته که ما در ستاد مدیریت بحران بودیم معاون شهردار، معاون دادستان و راهنمایی و رانندگی در محل حضور داشتند و ممکن است امروز نیز بازدیدی از این ساختمان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه عمدی بودن وقوع این حادثه گمانه زنی است، ادامه داد: آنچه که در آتش سوزی مهم است عملیات اطفاء حریق است که ساختمان های جانبی اعم از هتل و خوابگاه دانشجویی تخلیه شده و خانوارها اسکان داده شده اند، اما پس از آتش سوزی باید مشخص شود که حادثه تعمدی بوده است یا خیر و اینکه آیا سیستم اطفاء حریق مشکل داشته یا خیر که باید در دستگاه قضایی بررسی شود.

بایگانی با توجه به وجود حرارت 500 درجه ای ذوب شده است

 علیجانی اظهار داشت: بایگانی با توجه به وجود حرارت 500 درجه ای ذوب شده است، حتی اسکلت فلزی آن نیز تغییر شکل داده بود که بیم آن می رفت که ساختمان ریزش کند اما با توجه به مقاوم سازی ساختمان خطر رفع شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح مباحثی همچون وجود یک تانکر بنزین در این ساختمان، تصریح کرد: با بررسی ها مشخص شد که این تانکر حاوی مواد آتش زا همانند بنزین و گازوییل نبوده است، حتی واحدهای کناری بررسی شد که شاید مواد آتش زا وجود داشته باشد، اما وجود این مواد کاملا رد شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet