هفته دفاع مقدس
1396/11/19 10:17:35
سرویس فرهنگی
میرزاده مطرح کرد:

مصوبه مجلس در راستای اختصاصی شدن درآمدهای آموزش و پرورش کمکی به وضعیت آموزشی مناطق محروم

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ابراز امیدواری کرد مشکلات مالی آموزش و پرورش به ویژه در مناطق محروم با مصوبه مجلس مبنی بر تغییر کاربری فضاهای مازاد برطرف شود.
مصوبه مجلس در راستای اختصاصی شدن درآمدهای آموزش و پرورش کمکی به وضعیت آموزشی مناطق محروم سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ابراز امیدواری کرد مشکلات مالی آموزش و پرورش به ویژه در مناطق محروم با مصوبه مجلس مبنی بر تغییر کاربری فضاهای مازاد برطرف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201801108743668003.jpg مصوبه,مجلس,در,راستای,اختصاصی,شدن,درآمدهای,آموزش,و,پرورش,کمکی,به,وضعیت,آموزشی,مناطق,محروم Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر تغییر کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی و معافیت وزارت آموزش و پرورش از پرداخت کلیه عوارض شامل تغییر کاربری و نقل انتقال املاک، گفت: در این مصوبه با تغییر کاربری بخشی از فضای مازاد آموزشی می‌توان از منافع حاصله از آن برای بهبود وضعیت مدارس استفاده کرد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در برخی از روستاها آموزش و پروش زمین‌هایی در اختیار دارد که به علت مهاجرت مردم از این روستاها  فضاهای آموزشی استفاده‌ای نمی‌شود؛ بنا بر این مصوبه وزارتخانه می‌تواند با انتقال زمین‌ها و املاک بدون پرداخت عوارض منافع مناسبی به دست آورد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برخی از شهرها سالن‌های نیمه‌کاره‌ای دارند که اعتبارات لازم برای تکمیل آن در دست نیست با پول به دست آمده از این مصوبه می‌توان این پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل کرد.

وی بیان کرد: درآمدهای به دست آمده از این مصوبه در هر استان با توجه به اختصاصی شدن درآمدهای آموزش و پرورش برای همان استان استفاده می‌شود و این موضوع برای شهرهای کوچک بسیار مفید است؛ اگرچه ممکن است برخی از افراد سودجو از این مصوبه سوءاستفاده کنند اما قانون با آنها برخورد می‌کند.

میرزاده تاکید کرد: برای تشخیص فضاهای مازاد آموزشی باید کارشناسان و افراد ذی‌‍صلاح  بررسی‌های لازم را انجام دهند؛ در استان‌هایی که تراکم دانش‌آموزان در مدارس بالاست و یا مدارس به تعداد کافی وجود ندارد نمی‌توان مکان‌هایی را به عنوان مازاد در نظر گرفت.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش به پول نیاز دارد، تاکید کرد: برای بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس، تکمیل پروژه‌های نیمه کاره و... آموزش و پرورش به پول زیادی نیاز دارد که با این مصوبه و سود حاصله از آن می‌توان تا حدودی مشکلات را برطرف کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet