هفته دفاع مقدس
1396/11/20 15:07:00
سرویس اقتصادی
بهادری:

حذف نقاط حادثه خیز جاده ها در بودجه سالانه اعتباری ندارد/ برای ایمن سازی جاده ها 5 میلیارد اعتبار نیاز است

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از اینکه حذف نقاط حادثه خیز جاده ها در بودجه سالانه اعتباری ندارد، گفت: برای رفع این نقاط ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم در حالی که بودجه عمرانی وزارت راه و شهرسازی این میزان است.
حذف نقاط حادثه خیز جاده ها در بودجه سالانه اعتباری ندارد/ برای ایمن سازی جاده ها 5 میلیارد اعتبار نیاز است عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از اینکه حذف نقاط حادثه خیز جاده ها در بودجه سالانه اعتباری ندارد، گفت: برای رفع این نقاط 5 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم در حالی که بودجه عمرانی وزارت راه و شهرسازی این میزان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712101288040110.jpg حذف,نقاط,حادثه,خیز,جاده,ها,در,بودجه,سالانه,اعتباری,ندارد/,برای,ایمن,سازی,جاده,ها,5,میلیارد,اعتبار,نیاز,است Icana

سیدهادی بهادری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت توجه دولت به نگهداری راه های اصلی کشور، گفت: در کمیسیون تلفیق بودجه 97 به این موضوع توجه ویژه ای شده و نمایندگان با رشد اعتبار آن موافقت کرده اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به کاهش بودجه وزارت راه و شهرسازی در سال 97، افزود: با کاهش بودجه این وزارتخانه امسال پروژه های عمرانی زیادی با مشکل مواجه می شوند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمایندگان تلاش بسیاری برای رشد اعتبارات وزارت راه و شهرسازی دربودجه داشته اند، تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع امکان افزایش بودجه برای این وزارتخانه و زیر مجموعه های آن وجود نداشت.

اعتبار نگهداری راه ها در بودجه 97 کاهش نیافته است

بهادری با تاکید بر اینکه اعتبار نگهداری راه های اصلی کشور در بودجه 97 کاهش نیافته اما رقم تخصیص یافته باز هم کم است، گفت: کاهش این ردیف از بودجه به معنای چشم پوشی از ایمن شدن راه ها و کاهش تلفات جاده ای است.

وی با بیان اینکه اعتبارات نگهداری راه ها شاید نتواند تمامی مسیرهای اصلی را پوشش دهد، افزود: بسیاری از راه های اصلی کشور نیازمند ترمیم، مسائل روکش و بحث های این چنینی است که عدم تزریق اعتبارات کافی این موارد را به تاخیر می اندازد.

ایمن سازی راه ها به بودجه بیشتری نیاز دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت رعایت اصول ایمنی در جاده ها مانند هوشمند سازی مسیرها، نصب گاردریل و حذف نقاط حادثه خیز، گفت: رعایت این موارد به اعتبارات بیشتری نسبت به بودجه لحاظ شده نیاز دارد.

وی با انتقاد از اینکه حذف نقاط حادثه خیز جاده ها در بودجه سالانه اعتباری ندارد، افزود: در واقع نقاط حادثه خیز وضعیتشتان به گونه ای است که هنوز در استان های مختلف مشکلات زیادی دیده می شود و بیش از هزار نقطه حادثه خیز هنوز در کشور رفع نشده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای رفع هر کدام از این نقاط حادثه خیز رقمی در حدود 4 الی 5 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: متاسفانه کل بودجه عمرانی وزارت راه و شهرسازی این میزان است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet