هدر موبایل
1396/11/20 09:09:00
سرویس فرهنگی
بیگدلی مطرح کرد:

نسل جوان فیلمسازان آغازگر حرکت جدیدی در سینمای ایران/ فروپاشی خانواده به روایت فیلم "مغزهای کوچک زنگ‌زده"

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، پرداختن فیلم‌سازان جوان به مسائل اصلی جامعه را حرکتی نوین و مبارک در سینمای ایران ارزیابی و اظهار کرد: بیان واقعیت‌های جامعه قطعا به حل مسائل و معضلات جامعه کمک خواهد کرد.
نسل جوان فیلمسازان آغازگر حرکت جدیدی در سینمای ایران/ فروپاشی خانواده به روایت فیلم "مغزهای کوچک زنگ‌زده" عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، پرداختن فیلم‌سازان جوان به مسائل اصلی جامعه را حرکتی نوین و مبارک در سینمای ایران ارزیابی و اظهار کرد: بیان واقعیت‌های جامعه قطعا به حل مسائل و معضلات جامعه کمک خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802109231138015.jpg نسل,جوان,فیلمسازان,آغازگر,حرکت,جدیدی,در,سینمای,ایران/,فروپاشی,خانواده,به,روایت,فیلم,"مغزهای,کوچک,زنگ‌زده" Icana

احمد بیگدلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به تماشای فیلم "مغزهای کوچک زنگ‌زده" در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، عنوان کرد: جشنواره امسال دارای تنوع مطلوبی بوده و از کیفیت مناسبی نیز برخوردار است که این تنوع به دلیل حضور فیلمسازان جوان و با انگیزه در جشنواره سی و ششم محقق شده است.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر بهار سینمای ایران است که نوید سالی پر رونق را به سینمای کشور می‌دهد، افزود: فیلم‌هایی که فیلمسازان جوانان به جشنواره امسال ارائه داده‌اند، برگرفته از واقعیت‌های جامعه است که طرح آن‌ها ضرورت دارد.

وی سینما را محملی برای بیان مسائل اصلی جامعه عنوان و تأثیرگذاری سینما در روند فرهنگ‌سازی و حل مشکلات جامعه را بسیار بالا ارزیابی و به تأکید مقام معظم رهبری نیز در این خصوص که سینما می‌تواند منشأ توسعه و حل بسیاری از مسائل باشد، اشاره ‌کرد.

بیگدلی پرداختن فیلم "مغزهای کوچک زنگ‌زده" به معضلات اجتماعی را نشان دهنده دغدغه فیلمساز دانست و افزود: نسل جوانی که صرفا به دنبال گیشه سینما نیستند حرف‌ها و حرکت جدیدی را در سینمای ایران آغاز کرده‌اند که حرکت بسیار خوب و پسندیده‌ای به شمار می‌آید.

این نماینده مردم در مجلس با تأکید بر اینکه با پنهان کردن واقعیت‌ها در هیچ جامعه‌ای مشکلات حل نخواهد شد، افزود: وقتی ما ادعا می‌کنیم دارای نظام مردم سالار دینی هستیم به این معناست که مردم صاحب همه چیز هستند لذا نباید چیزی از مردم پنهان شود چراکه مردم خود می‌توانند کمک حال کشور باشند.

وی توجه به نهاد خانواده را یکی دیگر از نکات مهم فیلم هومن سیدی خواند و گفت: نبود نمادی از مذهب در خانواده نیز بیانگر این بود که وقتی پایبندی به اصول وقتی در خانواده‎ای نباشد، خانواده دچار مشکل خواهد شد و این فیلم در عین بیان حقایق به زبان خود، بسیار آموزنده بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس پرداختن فیلمسازان و سینماگران به مسائل اصلی جامعه را بسیار مفید ارزیابی کرد و گفت: اینگونه آثار نوعی هشدار و توجه به مسئولان است که بعضا می‌تواند گره‌گشا باشد لذا باید از این دسته فیلمسازان جوان حمایت جدی صورت گیرد./

پایان پیام

مصحبه از: احسان کاظم زاده نظری

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet