ایام محرم 1398
1396/11/20 09:09:56
سرویس فرهنگی
محمدی:

سهمیه فرزندان شهدا و جانبازان برای ورود به دانشگاه‌ها ادای دین نظام به آنهاست

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه سهمیه‌ها نباید به کیفیت علمی دانشگاه‌ها خدشه‌ای وارد کند، تصریح کرد: سهمیه فرزندان شهدا و جانبازان برای ورود به دانشگاه‌ها ادای دین نظام به آنهاست.
سهمیه فرزندان شهدا و جانبازان برای ورود به دانشگاه‌ها ادای دین نظام به آنهاست نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه سهمیه‌ها نباید به کیفیت علمی دانشگاه‌ها خدشه‌ای وارد کند، تصریح کرد: سهمیه فرزندان شهدا و جانبازان برای ورود به دانشگاه‌ها ادای دین نظام به آنهاست. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105319773536.jpg سهمیه,فرزندان,شهدا,و,جانبازان,برای,ورود,به,دانشگاه‌ها,ادای,دین,نظام,به,آنهاست Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت سهمیه‌های پذیرش دانشجو در کشور، گفت: جامعه نسبت به افرادی که در مواقع خاص برای حفظ نظام، ایثار و فداکاری کردند، مسئولیت دارد که این امر تکلیفی به دوش جامعه تلقی می‌شود و برای این منظور برخی سهمیه دانشجویی نظیر سهمیه فرزندان شهدا، جانبازان و  ... در این راستا در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اما نکته ای که نباید در این راستا نادیده گرفته شود این است که با احتساب سهمیه‌ها به کیفیت علمی در کشور خدشه‌ای وارد نشود؛ این امر نیازمند نگاه دوسویه است زیرا باید موقعیتی ایجاد کرد تا یادگاران افرادی که روزگاری از جان خود گذشتند و به شهادت نایل شدند یا عزیزانی که در راه کشور ایثار کردند و جانباز شدند، در مسیر تحصیلات عالیه قرار گیرند.

محمدی افزود: از سوی دیگر نیز باید تدابیری اتخاذ کرد که به فضای علمی پژوهش و فرهیختگی که بسیار هم خاص است، ضربه‌ای وارد نشود؛ کمااینکه برخی اعتقاد دارند برای قدردانی از ایثار شهدا و جانبازان می‌بایست تدابیر اصولی اتخاذ شود و شرایطی فراهم شود که بتوان  در موقعیت‌های دیگری از عملکرد  این افراد قدردانی کرد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: واکاوی کم و کیف سهمیه‌های دانشجویی نیازمند بررسی همه جانبه و کارشناسانه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet