هدر موبایل
1396/11/20 10:16:12
سرویس سیاسی
سلیمی:

احزاب در چارچوب گفتمان سیاسی باید نقش مشاور دولت داشته باشند/سرشاخه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا پیش‌قدم شوند

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه احزاب در چارچوب گفتمان سیاسی می‌تواند نقش مشاور دولت داشته باشند، گفت: سرشاخه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا باید پیش‌قدم شوند.
احزاب در چارچوب گفتمان سیاسی باید نقش مشاور دولت داشته باشند/سرشاخه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا پیش‌قدم شوند سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه احزاب در چارچوب گفتمان سیاسی می‌تواند نقش مشاور دولت داشته باشند، گفت: سرشاخه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا باید پیش‌قدم شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104442930067.jpg احزاب,در,چارچوب,گفتمان,سیاسی,باید,نقش,مشاور,دولت,داشته,باشند/سرشاخه‌های,اصلاح‌طلب,و,اصولگرا,پیش‌قدم,شوند Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تشکیل شورای گفتگوی سیاسی با محوریت خانه احزاب، گفت: احزاب دو طیف اصولگرا و اصلاح طلب با وجود اینکه هر کدام برای دوره‌هایی بر ارکان دولت تکیه زده بودند، همچنان به طرح شعارهایی بسنده کردند به نوعی که تاکنون دولت‌ها برای تقویت و تحقق احزاب قدرتمند گامی برنداشته‌اند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از فعالیت احزاب تنها در ایام انتخابات، تصریح کرد: فعالیت مقطعی احزاب تاثیری بر اقتصاد، معیشت، توسعه سیاسی و غیره نداشته‌ است، اما با تشکیل شورای گفتگوی سیاسی می‌توان شاهد تقویت احزاب در مسیر گفتمان ملی و حزبی بود.

وی افزود: گفتمان‌های سیاسی و حزبی پیرامون مسائل اقتصادی و معیشتی مردم باید شکل گیرد، علاوه بر این مسائل روز جامعه و حتی موضوعات بین‌المللی و مواضع ایران در این زمینه باید در قالب گفتمان‌های سیاسی بین احزاب و گروه‌های سیاسی مختلف مطرح شود.

سلیمی معتقد است: احزاب در قالب شورای گفتگوی سیاسی می‌توانند نقش مشاور برای دولت‌ها داشته باشند، از این رو وزارت کشور با خانه احزاب باید هماهنگی‌های لازم را جهت فعال‌سازی گفتمان سیاسی انجام دهد. اشخاص شاخص در میان حزب‌های اصول‌گرا و اصلاح‌طلب نیز در این میان باید پیش قدم شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: افراد شاخص حزب‌های اصول‌گرا و اصلاح‌طلب در قالب گفتمان سیاسی باید درباره مباحث روز جامعه به بحث بپردازند، همچنین در مورد نحوه عضوگیری احزاب و راه‌های تقویت گروه‌های حزبی برای انتخابات اقدامات لازم را در دستور قرار دهند.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، افزود: گفتمان سیاسی با محوریت احزاب باید میزان اعتماد عمومی به دولت و سایر مسئولان را افزایش دهند، در این صورت تکالیف مردم در دوره‌های بعدی انتخابات هم تعیین خواهد شد لذا در این صورت جامعه مدنی قدرتمند تشکیل می‌شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet