ایام محرم 1398
1396/11/20 13:21:41
سرویس سیاسی
سلیمی:

فاجعه منا نمونه‌ بی‌کفایتی سعودی‌ها در اداره حرمین شریفین/ کمیته‌ای از سران همه کشورهای اسلامی باید تشکیل شود

عضو فراکسیون ولایی مجلس با تاکید بر بی‌کفایتی و سعودی‌ها در اداره حرمین شریفین، گفت: کمیته‌ای متشکل از سران همه کشورهای اسلامی باید مدیریت را عهده دار شود.
فاجعه منا نمونه‌ بی‌کفایتی سعودی‌ها در اداره حرمین شریفین/ کمیته‌ای از سران همه کشورهای اسلامی باید تشکیل شود عضو فراکسیون ولایی مجلس با تاکید بر بی‌کفایتی و سعودی‌ها در اداره حرمین شریفین، گفت: کمیته‌ای متشکل از سران همه کشورهای اسلامی باید مدیریت را عهده دار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44067.jpg فاجعه,منا,نمونه‌,بی‌کفایتی,سعودی‌ها,در,اداره,حرمین,شریفین/,کمیته‌ای,از,سران,همه,کشورهای,اسلامی,باید,تشکیل,شود Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص درخواست قطر برای بین‌المللی کردن حرمین شریفین، گفت: عربستان سعودی در مدیریت حرمین شریفین ضعیف عمل کردند، فاجعه منا و کشتار تعداد کثیری از مسلمانان، نابودی آثار اسلامی، وضعیت خدمات دهی و پذیرایی از حجاج، از بین رفتن امنیت حجاج در مراسم نمونه‌ای از عملکرد سعودی‌هاست.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کمیته‌ای متشکل از سران همه کشورهای اسلامی باید تشکیل شود تا اداره حرمین شرفین را عهده دار شود، زیرا عربستان در مدیریت این اماکن به شدن بی‌کفایت عمل کرده است.

وی افزود: شورای همکاری خلیج فارس نمی‌تواند نسبت به این موضوع ورود موثر داشته باشد بنابراین حل و فصل آن تنها در قالب تشکیل کمیته‌ امکان پذیر است تا همه کشورهای اسلامی در اداره آن دخالت داشته باشند.

سلیمی معتقد است: حرمین شرفین به همه مسلمانان تعلق دارد لذا حق دخالت در مدیریت حرمین شریفین را باید داشته باشند هرچند عربستانی‌ها به راحتی و سادگی از مواضع خود کوتاه نخواهند آمد.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وحدت مسلمانان و اتفاق نظر آنها در خصوص مدیریت بین‌المللی حرمین شریفین تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان با هشدار به مقامات قطر، گفت: درخواست برای بین المللی کردن اماکن مقدس اقدامی متجاوزانه و اعلام جنگ علیه عربستان است. ما حق خود را برای واکنش به هر طرفی که برای بین المللی کردن اماکن مقدسمان تلاش کند محفوظ می‌دانیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet