خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/11/20 12:56:22
سرویس فرهنگی
طباطبایی‌نژاد:

ایده استفاده از سالن‌های غیرسینمایی برای اکران فیلم پیگیری شود/ حقوق مالکیتی هنرمندان در جشنواره فجر نادیده گرفته نشود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است ایده استفاده از سالن‌های غیرسینمایی برای اکران فیلم سینمایی می‌تواند کمک مناسبی به ارتقای سطح فرهنگ سینمایی شهرستان‌ها کند.
ایده استفاده از سالن‌های غیرسینمایی برای اکران فیلم پیگیری شود/ حقوق مالکیتی هنرمندان در جشنواره فجر نادیده گرفته نشود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است ایده استفاده از سالن‌های غیرسینمایی برای اکران فیلم سینمایی می‌تواند کمک مناسبی به ارتقای سطح فرهنگ سینمایی شهرستان‌ها کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701103016335552.jpg ایده,استفاده,از,سالن‌های,غیرسینمایی,برای,اکران,فیلم,پیگیری,شود/,حقوق,مالکیتی,هنرمندان,در,جشنواره,فجر,نادیده,گرفته,نشود Icana

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به کمبود سینما در سراسر کشور به ویژه شهرستان‌های مناطق محروم، عنوان کرد: در بسیاری از شهرهای دیگر ظرفیت اکران فیلم‌های سینمایی در ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد و وزارتخانه می‌تواند از این ظرفیت بالقوه نهایت بهره را ببرد.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه ایده استفاده از سالن‌های غیرسینمایی برای اکران فیلم سینمایی در دوره پیشین مدیریت سازمان سینمایی مطرح شد، افزود: این مهم می‌تواند کمک مناسبی به ارتقای سطح فرهنگ سینمایی شهرستان‌ها کند.

وی اضافه کرد: این ایده موجب خواهد شد از ظرفیت‌های موجود بیشترین استفاده صورت گیرد ضمن اینکه هزینه چندانی هم صورت نمی‌گیرد و شاید این ایده برای بسیاری از شهرستان‌ها که ساخت سینما برای آن‌ها اولویت اصلی شهر نیست، بسیار کاربردی باشد.

طباطبایی‌نژاد درباره ضرورت پرهیز از تمرکزگرایی در برگزاری جشنواره‌های فیلم و تئاتر، عنوان کرد: بسیاری از جشنواره‌ها مثل جشنواره فیلم کودک و غیره امروز در شهرستان‌ها برگزار می‌شود که این اقدام با استقبال نیز مواجه شده علاوه بر این آثار جشنواره سی و ششم فیلم فجر نیز علاوه بر تهران در برخی کلانشهرهای دیگر نیز در حال اکران است.

وی با اشاره به اعتراض یکی از کارگردان‌های حاضر در جشنواره فجر از نحوه نظارت بر سالن‌های سینما و احتمال فیلمبرداری سالنی از فیلم و پخش اثر پیش از اکران عمومی، تصریح کرد: برای برگزاری جشنواره‌های اصلی همزمان با جشنواره فجر در تهران باید موارد نظارتی را مورد توجه قرار داد تا آسیب‌هایی اینچنینی به فیلم‌‎ها وارد نشود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: کپی غیرقانونی آثار همه سرمایه‌های انجام گرفته برای یک فیلم را به باد می‌دهد و مهم‌ترین نکته در برگزاری جشنواره‌ها، توجه به حساسیت هنر و هنرمندان و حراست از حق و حقوق آنها است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet