ایام محرم 1398
1396/11/18 18:48:37
سرویس بین الملل
در دیدار سفیر بلژیک با رییس فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:

ضرورت رفع موانع بانکی سر راه دو کشور/لزوم سرمایه گذاری در ساخت موزه و کمک به توسعه جاذبه گردشگری

در دیدار سفیر بلژیک در تهران با رییس فراکسیون زنان مجلس بر ضرورت رفع موانع بانکی موجود بر سر راه روابط دو کشور تاکید شد.
ضرورت رفع موانع بانکی سر راه دو کشور/لزوم سرمایه گذاری در ساخت موزه و کمک به توسعه جاذبه گردشگری در دیدار سفیر بلژیک در تهران با رییس فراکسیون زنان مجلس بر ضرورت رفع موانع بانکی موجود بر سر راه روابط دو کشور تاکید شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802102161802289.jpg ضرورت,رفع,موانع,بانکی,سر,راه,دو,کشور/لزوم,سرمایه,گذاری,در,ساخت,موزه,و,کمک,به,توسعه,جاذبه,گردشگری Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، فرانسوا دله سفیر بلژیک در تهران امروز چهارشنبه ( ١٨ بهمن) با پروانه سلحشوری رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بلژیک دیدار گفت و گو کردند.

سلحشوری در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه مثبت روابط میان دو کشور ایران و بلژیک نسبت به تعمیق هرچه بیشتر روابط فی مابین در تمامی زمینه ها بویژه در بعد پارلمانی ابراز امیدواری کرد.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بلژیک در ادامه با اشاره به ظرفیت های فراوان موجود در روابط دو کشور به ویژه در عرصه فرهنگی، علمی و دانشگاهی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و بلژیک ظرفیت های فراوان بالقوه ای دارند که می توان از آن ها  به عنوان بسترهای توسعه همکاری های فیمابین بهره برد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در همین بخش سرمایه گذاری در ساخت موزه و کمک به توسعه جاذبه گردشگری و توریسم را از جمله زمینه های موجود در راستای توسعه ارتباطات فرهنگی میان ایران و بلژیک دانست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به چشم انداز مثبت دو کشور، گفت: مجلس شورای اسلامی و به ویژه گروه دوستی پارلمانی ایران-بلژیک از هرگونه اقدامی در جهت استفاده از ظرفیت های موجود برای تحکیم و تقویت همکاری های دوستانه فیمابین حمایت می کند.
رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن استقبال از افزایش گفت‌وگو و رایزنی میان مقامات دو کشور، خاطر نشان کرد: گسترش رفت و آمدهای سیاسی و پارلمانی میان دو کشور عامل موثری در راستای ایجاد درک و تفاهم متقابل و شناخت ظرفیت های بالقوه و وجوه مشترک دو کشور است.

وی ادامه داد: پیوندهای عمیق میان دو کشور اقتضا می کند که مقامات عالی دو کشور دیدارها و مشورتهای بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

در ادامه این جلسه فرانسوا دله سفیر بلژیک نیز در  این دیدار خواستار گسترش ارتباطات فی مابین به  ویژه همکاری های فرهنگی دو کشور شد.

وی با اشاره به روند رو به رشد همکاری های ایران و بلژیک گفت: بلژیک علاقه مند به گسترش روابط دو جانبه و ارتقای سطح مناسبات با جمهوری اسلامی ایران است .

فرانسوا دله در همین بخش تسریع در رفع موانع بانکی موجود بر سر راه روابط دو کشور را ضروری خواند.

سفیر بلژیک در پایان بر اهمیت رفت و آمدهای پارلمانی میان دو کشور در سطوح مختلف تاکید کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet