هدر موبایل
1396/11/18 19:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

دعوت مراجع عظام برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن

حضرات آیات مکارم شیرازی و نوری همدانی و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کردند.
دعوت مراجع عظام برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن حضرات آیات مکارم شیرازی و نوری همدانی و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/59582.jpg دعوت,مراجع,عظام,برای,شرکت,در,راهپیمایی,22,بهمن Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت از خبرگزاری صداوسیما مراکز استان ها، آیت الله مکارم شیرازی گفت: 22 بهمن امسال جشن پیروزی مردم و روز رسوایی دشمنان خواهد بود.

 آیت الله22 بهمن امسال جشن پیروزی مردم و روز رسوایی دشمنان مکارم شیرازی امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، با بیان اینکه دشمن با تکیه بر اغتشاشات ناکام عده‌ای فریب خورده دچار امیدواری کاذب شده است افزود: مردم در 22بهمن یکبار دیگر دشمن را نا امید و کوبنده تر از سالهای گذسته علاقه مندی خود به انقلاب اسلامی را نشان می دهند.

وی اتحاد و خلوص نیت را از مهمترین رموز پیروزی انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: اگر این اتحاد روز به روز پر رنگ تر شود و مردم همان خلوص نیت سالهای پیروزی انقلاب را حفظ و احیا کنند، پرچم این انقلاب قطعا به دستان مبارک امام عصر (عج) خواهد رسید.

آیت الله مکارم شیرازی اتکا به قدرت بی انتهای الهی را مهمترین ویژگی و وجه تمایز انقلاب اسلامی ما با انقلاب های دیگر کشور ها دانست و تصریح کرد: همین توکل به خدا بود که ما را در بدترین شرایط جنگ تحمیلی، با وجود اتحاد ابر قدرت ها به پیروزی رساند.

وی با بیان اینکه امروز آمریکا برای رسیدن به اهداف خود علیه ایران به دنبال همراه کردن کشورهای اروپاییست افزود: با این وجود هنوز هم عده‌ای در داخل کشور در مورد انتخابات صحبت می کنند و بر طبل تفرقه می کوبند!

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود به شیوه تدوین بودجه کشور اشاره کرد و افزود: دولت باید درآمدهای خود را از قشرهای مرفه جامعه تأمین کند و این درآمدها را برای بهبود معیشت طبقات ضعیف مصرف کند که در این خصوص مجلس هم باید دقت لازم را در اصلاح لایحه بودجه مد نظر قرار دهد.

وی بار دیگر و با اشاره به صحبت یکی از طلاب، از شیوه بانکداری در  کشور انتقاد کرد و گفت: بارها در این خصوص تذکر داده ایم اما گوش شنوایی نیست.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: البته با توجه به آثار زیانبار این بانکداری در جامعه یک روز مسئولان ناچار می شوند این شیوه را اصلاح کنند.

 نوری همدانی: 22 بهمن روز تجلی اقتدار، عزت و سربلندی مردم ایران

آیت الله 22 بهمن روز تجلی اقتدار، عزت و سربلندی ملت ایراننوری همدانی صبح امروز در ابتدای درس خارج فقه، در مسجد اعظم قم با اشاره به اینکه این انقلاب با هزینه سنگینی به پیروزی رسیده است گفت: دشمنان ما 40سال است که خواب از چشمانشان ربوده شده و هر لحظه منتظر نابودی انقلاب هستند اما مردم ما بار دیگر در یوم الله 22بهمن دشمنان را خوار و ذلیل خواهند کرد.

ایشان با بیان اینکه برپایی یک حکومت اسلامی آرزوی دیرینه مسلمانان در طول قرن های گذشته بود افزود: این آرزوی دیرینه در زمان ما و به دست فقیهی شجاع و زمان شناس و با توکل به خدا و حمایت خالصانه مردم برآورده شد که باید قدر آن را بدانیم.

آیت الله نوری همدانی انقلاب را برگرفته از آموزه های ناب دینی دانستند و خاطرنشان کرد: این نعمت بزرگ مسولیت سنگینی بر عهده مسئولان گذاشته که باید خود را در برابر خواسته های به حق مردم مسئول بدانند.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه مردم در طول این سالها به امید ریشه کن شدن فقر و تبعیض تا پای جان از انقلاب دفاع کرده اند تصریح کرد: ایجاد اشتغال و کاهش تورم حق طبیعی مردم است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

ایشان نسبت به کاهش ارزش پول ملی در دنیا گفت: چرا باید ارزش پول ما از پول کشوری جنگ زده همچون عراق کمتر باشد که نتیجه اش می شود همین گرانی ها.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه دشمن به حرکت برخی فریب خورده دلخوش شده است افزود: دشمن خیال نکند که اگر عده ای معدود در تهران حجاب از سر خود برداشته اند کار انقلاب به پایان رسیده چرا که این انقلاب ریشه در قلوب ملت دارد.

آیت الله نوری همدانی استکبار ستیزی را مهمترین خصیصه انقلابی گری دانست و تصریح کرد: نمی شود کسب ادعای انقلابی گری داشته باشد اما به دنبال سازش با آمریکا و اسرائیل باشد.

ایشان افزود: انقلاب اسلامی در صف مقدم مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم قرار دارد و حامی مستضعفان دنیاست.

آیت الله نوری همدانی از مسئولین خواست: در مسیر امام راحل حرکت کنند و شعارهای دوران پیروزی انقلاب را فراموش نکنند.

دعوت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی


تاکید بر شرکت همه آحاد مردم در راهپیمایی 22 بهمن متن اطلاعیه جامعه مدرسین به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از الطاف و نصرت‌های الهی بود که خداوند نصیب ملت ایران کرد «ذلِکَ فَضلُ اللَّهِ یُؤتیهِ مَن یَشاءُ». این انقلاب بزرگ امروز در حالی وارد چهل سالگی خود می‌شود که مسیری پر عزت و سرشار از اقتدار را پیموده است. سربلندی امروز ما نتیجه و پاداش عهد و پیمانی است که با خدا و رسول خدا برای نصرت دین الهی بسته بودیم و پیروزی انقلاب اسلامی اجر عظیم الهی به وفا‌داری ملت مسلمان ایران است.

علی‌رغم تمام دشمنی‌ها، کلمه‌ی طیّبه نظام جمهوری اسلامی هر روز ریشه‌دار‌تر و ثمر‌بخش‌تر می‌شود‌، اما توطئه دشمنان متوقف نشده و همچنان ادامه دارد. کمترین سستی و اهمالی می‌تواند دشمن غدّار را به طمع اندازد تا با حیله و ترفندی جدید و نقابی دیگر پایه‌های قدرت نظام را نشانه بگیرد. لذا لازم است با حفظ انگیزه‌های دینی و توجه به جوانان پُرانگیزه و مؤمن، به تقویت اقتدار درونی کشور بپردازیم و تا زمانی که ساخت درونی این نظام برپایه دین، مردم و ارزشهای الهی است، هیچ قدرتی توان ضربه زدن به این بنای پولادین را نخواهد داشت.اجرای احکام دین، عدالت خواهی و مبارزه با فقر و فساد و تبعیض از اهداف و شعار‌های ارزشمند انقلاب اسلامی بودند که برای حفظ انقلاب باید این شعار‌ها را حفظ کرد و نگذاشت هیچ‌گونه انحرافی از صراط مستقیم انقلاب اسلامی صورت بگیرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و مقام و منزلت بنیانگذار عظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(رحمة الله علیه) و شهدای گرانقدر نهضت اسلامی اعلام می‌دارد: مدیریت الهی و سکان‌داری امام راحل(ره) و پس از ایشان حضرت‌آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای‌«مدظله العالی» در ظلّ توجهات حضرت ولیعصر(عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) قدرت حقیقی اسلام ناب را به صحنه آورده است. این نیروی قدرتمند همچنان برای مبارزه‌ای بی‌امان با استکبار جهانی در میدان حضور دارد و تا پایان ظلم و ستم به این مبارزه ادامه خواهد داد. عمر با عزت انقلاب اسلامی نشان می‌دهد ولایت فقیه چه نقش عظیمی در پیشبرد اهداف نظام اسلامی داشته است و رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای‌«مدظله العالی» در مدیریت بحران‌ها و چالش‌های پیش روی جمهوری اسلامی، اکنون ایران را به یک قطب قدرتمند و تاثیر‌گذار در تحولات جهانی تبدیل کرده است. شکست فتنه داعش در سوریه و عراق، نشر و گسترش گفتمان انقلاب اسلامی در بین مسلمانان و کشور‌های اسلامی، ودر داخل راهبرد‌های کلان و عمیق معظم‌له در پیشبرد اقتدار درونی‌، تقویت باوردینی‌، بصیرت انقلابی، عدالت‌، اقتصاد و معیشت مردم و در عرصه‌ی پیشرفت‌های علمی، فناوری، نظامی، دفاعی همه از ثمرات ولایت فقیه و نظام اسلامی است.

حضور پر شور و شعور ملت بزرگ ایران در راهپیمایی 22 بهمن بیعتی مجدد با ولایت فقیه و پاسداشت دستاوردهای نظام اسلامی و ارزشهای الهی و در حقیقت عرصه نمایش و مانور قدرت اسلام و انقلاب اسلامی است. راهپیمایی 22 بهمن نشان خواهد داد‌، ملت ما آگاهانه چون همیشه همراه و پشتیبان نظام اسلامی و خاموش کننده آتش فتنه‌ها و آشوبها در کشور است، لذا شایسته است مسئولان و مدیران نظام اسلامی قدرت و عظمت پایه‌های مردمی نظام اسلامی را درک کنند و عمیقاً و مجدّانه در مسیر خدمت به این مردم انقلابی گام بردارند و این ملت فداکار را در مسیر عزت و اقتدار همراهی کنند.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet